Adámek 19. 10. – 25. 10. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se nám povedlo získat úžasných 39 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem zákazníkům, zaměstnancům a vedení společnosti Lidl Česká republika. Společně se nám opět podaří pomoci dalším dětem, které pomoc potřebují.

Již pomáhá 4 578 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Adámek, 5 let, kombinované postižení

Adámek začal mít velké problémy už druhý den po narození. Chlapeček z ničeho nic zrychleně dýchal, což vyděsilo maminku i lékaře. Ti ihned zjišťovali, co se děje a další den měli jasno. U Adámka objevili vzácné propojení žilního a tepenného oběhu v mozku, kterému se říká cévní malformace. Je to velmi vzácné, život ohrožující onemocnění. Proto musel chlapeček ihned na operaci, bez které by mohl umřít. Po operaci se u něho objevilo masívní krvácení v mozku, což se u tohoto onemocnění stává a Adámek musel na další operace.

Dlouhé dva měsíce bojovali v nemocnici o jeho život a nikdo nevěděl, jak to dopadne. Pro rodiče to bylo hodně těžké období. Maminka synovi nosila denně odstříkané mléko a doufala v zázrak. Nakonec Adámek svůj boj vyhrál a rodiče si ho odvezli domů. Postupem času poznávali, jak moc Adámka nemoc poznamenala. Ani lékaři netušili, co všechno Adámka čeká, zda zůstane nehybně ležet v posteli zcela odkázaný na pomoc ostatních nebo zda bude třeba jednou chodit. Mamince doporučili cvičit Vojtovu metodu a časté speciální neurorehabilitace. A tak se dala maminka do práce, protože věřila, že Adámek je velký bojovník. A úspěch se nakonec dostavil. Adámek začal chodit, sice až ve třech letech, ale povedlo se to. Levou nožičku trochu tahá za sebou, ale maminka věří, že i to se časem zlepší. S mluvením je také potíž, Adámek řekne pouze pár slov, protože nemoc narušila centrum řeči.

Maminka musí svého chlapečka neustále hlídat, protože se nesmí uhodit do hlavičky. To by mu mohlo velmi ublížit. A proto má ve školce asistenta. Navíc mu hrozí epileptické záchvaty. Přes všechna trápení je rodina vděčná, že Adámek tento svůj náročný osud zvládá. Vždyť na začátku lékaři vůbec nevěřili, že z Adámka vyroste usměvavý, šikovný kluk, který bude rád objevovat svět a stále něco zkoumat. I rodiče se budoucnosti nesmírně obávali. Ale dneska věří, že jednou se jejich syn o sebe sám postará. Jsou připraveni pro to udělat maximum. Maminka se bude snažit získat dostatek peněz na tolik potřebné, drahé a zdravotní pojišťovnou nehrazené rehabilitace, protože ví, že Adámkovi velmi pomáhají. My můžeme celé rodině držet palce a se zaplacením rehabilitací rodině pomoci.

Adámkovi a dalším nemocným dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234 nebo můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMSmezeraZIVOTDETEMmezera30,60 nebo 90 na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).

Můžete také pomoci platební kartou a zakoupit si virtuální srdíčko za min. 30 Kč, pomáhat můžete zde. Děkujeme!

U pokladen prodejen Lidl si už samolepku ve tvaru srdíčka za minimální hodnotu 30 Kč nekoupíte.

Pomoci dětem můžete zakoupením virtuálního srdíčka pomocí naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem společně se svými zákazníky již neuvěřitelnou částkou 169 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už deset let pomáhá vážně nemocným dětem vždy na podzim sbírkou Srdce dětem ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu ve všech prodejnách Lidl zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více jak 4 766 nemocným dětem. Jsme opravdu velmi vděčni za mimořádnou, a dnes už tradiční podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky,vážně nemocným dětem obdivuhodnou částkou 169 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2019 se podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 38 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 36 360 635 Kč a společnost Lidl tuto úžasnou částku doplnila na rovných 38 miliónů korun. Všem opravdu ze srdce děkujeme za laskavou pomoc!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku jako tradiční. Je to velká naděje pro všechny rodiny s nemocnými dětmi. Říká, že jejich zaměstnanci se vždycky na sbírku těší, i když je to pro ně práce navíc. Mají radost, že zákazníci sbírku přijímají s ochotou i důvěrou. My jsme nesmírně za tuto ohromnou pomoc vděčni, je to neocenitelné pro všechny, kteří na laskavou podporu od ostatních netrpělivě čekají, v této složité koronavirové době ještě víc než kdy jindy.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným i onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější potřebné pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky, ozdravné pobyty a také tolik důležité a pro děti nezbytné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí. Všem děkujeme za pomoc a podporu.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2021 ŽIVOT DĚTEM o.p.s