ADÁMEK 30. 10. – 5. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Výsledek sbírky Srdce Dětem, za rok 2017, je rekordních a neuvěřitelných 25 000 000 Kč. Děkujeme všem zákazníkům, všem zaměstnancům i vedení společnosti Lidl Česká republika, jsme nesmírně vděčni za jejich pomoc a přízeň a jsme velice šťastni, že budeme moci pomáhat dětem opět celý rok 2018!

Již pomáhá 2 726 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Adámek, 3 roky, merosin deficitní kongenitální svalová dystrofie

Adámek je chlapeček, na kterého se oba rodiče velmi těšili. Byl to prvorozený syn a zpočátku to vypadalo, že si domů přinesli úplně zdravé miminko. Jenže asi v pěti měsících začali tušit, že s jejich synem není něco v pořádku. Nepásl koníky, nelezl, ani se neotáčel. Maminka s ním chodila na cvičení pro miminka a tam se přesvědčila, že Adámek je jiný než ostatní děti a začala s ním jezdit za lékaři.

Diagnóza oba rodiče pořádně vyděsila. Dozvěděli se, že Adámek trpí vzácnou formou svalové dystrofie, což je onemocnění, u kterého postupně vypovídají službu svaly. Jedinou útěchou pro ně byla informace, že tato vzácná forma nemoci není degenerativní, tedy, že se nemusejí obávat fatálního konce. Lékaři jim totiž vysvětlili, že Adámkovy svaly nebudou sice nikdy plně funkční, ale zhoršovat se už nebudou. Tahle nemoc přináší Adámkovi řadu problémů. Tím prvním je skutečnost, že se nikdy nepostaví na vlastní nohy a vždycky bude potřebovat invalidní vozík.

Adámek si sám nepodrží ani hrnek s pitím, dokonce ani sám neukousne rohlík nebo jablko, protože i k tomu jsou svaly zapotřebí. Rodiče se však nevzdávají. S Adámkem začali cvičit jógu, začali se věnovat zdravé výživě a věří, že se najde lék, který mu pomůže. Vědí, že je to šikovný chlapeček, který se stále usmívá a je hodně upovídaný a doufají, že jednou se splní jejich největší přání. Je úplně obyčejné. Sní o tom, že k nim jednou jejich milovaný syn sám přiběhne a oni ho obejmou.

Adámkovi můžete pomoci zasláním libovolné částky na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234. Nebo zaslat sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM mezera 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).

Pomoci můžete libovolnou částkou na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234, nebo zasláním sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM na číslo 87777
(cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč)

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 6. 11. do 19. 11. 2017.

Zakupte si samolepku za minimální hodnotu 30 Kč

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 76 500 000 Kč.

Lidl a Život dětem pomáhají sbírkou Srdce dětem

Již sedm let spolupracuje Život dětem s obchodním řetězcem Lidl. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 1 590 nemocných dětí. Jsme skutečně nesmírně vděčni vedení společnosti, všem jejím zaměstnancům a obdivuhodně laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom my nemohli skutečně celý rok nemocným dětem pomáhat.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 76 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2016 se podařilo pro nemocné děti získat úžasných 21 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 19 334 680 Kč a společnost Lidl tuto krásnou částku doplnila na rovných 21 miliónů korun. Co nejsrdečněji děkujeme.

Velice nás těší slova Pavla Stratila, generálního ředitele a jednatele společnosti Lidl ČR: „Sbírka Srdce dětem je už pevnou součástí našich prodejen. Lidé se na to těší, lidé rádi nabízejí tu příležitost přispět do sbírky, takže vaše sbírka je už součástí naší firmy“.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Získané finanční prostředky putují na úhradu jejich léčby, zdravotních a kompenzačních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2021 ŽIVOT DĚTEM o.p.s