Adélka 12. 10. – 18. 10. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se nám povedlo získat úžasných 39 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem zákazníkům, zaměstnancům a vedení společnosti Lidl Česká republika. Společně se nám opět podaří pomoci dalším dětem, které pomoc potřebují.

Již pomáhá 4 354 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Adélka, 3 roky, dětská mozková obrna

Malá Adélka se sice narodila o pár týdnů dříve, ale brzy si ji rodiče jako zdravou holčičku vezli domů. Po několika dnech trochu pokašlávala a začala promodrávat. Rodiče byli vyděšeni a ihned spěchali do nemocnice. Tam jim lékaři holčičku skoro vytrhli z rukou a napojili ji na přístroje. Potom rodičům řekli, že jejich Adélka dostala respirační syncytiální virus, zvaný RSV, který může vést k vážným dýchacím potížím, dokonce k těžkému zánětu plic.

Virem RSV se může nakazit každý. Infekci RSV lidé obvykle ani nezaznamenají, prodělají normální nachlazení nebo posmrkávají a za pár dní se zase zotaví. Virus ale může způsobit také velmi těžkou infekci. Tímto virem jsou vážně ohroženy především nedonošené děti, jako právě Adélka. I proto holčička dostala oboustranný zápal plic a zánět průdušinek. Nakonec skončila na umělé plicní ventilaci a její život visel skutečně na vlásku.

Holčička nad virem nakonec zvítězila a mohla se po několika týdnech vrátit domů. V šesti měsících u ní rodiče ale pozorovali podivné záškuby, a proto spěchali za neurologem. Adélka dostala léky na epilepsii, které však nezabraly, a tak musela opět na několik týdnů do nemocnice, kde podstoupila radikální kortikoidovou léčbu. Protože se stále nevyvíjela jako ostatní děti, byla v deseti měsících vyšetřena na magnetické rezonanci. Ta potvrdila, že holčička trpí dětskou mozkovou obrnou, má poškozený mozek a tímto onemocněním má ovlivněnou pravou stranu těla.

Během prvního roku dostala znovu respirační syncytiální virus, který se opětovně projevil zápalem plic, a navíc prodělala zánět ledvin. Od té doby nastala konečně velká změna. Maminka s Adélkou pravidelně cvičila a docházela na speciální neurorehabilitace. Doufala, že její holčička všechno dožene. Byla šťastná, když Adélka začala chodit, i když to bylo až ve třech letech. Holčička má dneska problémy s mluvením, zvládne přibližně dvacet pět slov, a proto s ní maminka chodí pravidelně na logopedii. Má před sebou ještě hodně práce, ale maminka pevně věří, že jednou Adélka všechno dožene. Pro zvládání těchto a dalších procedur je potřeba získat řadu financí, které zdravotní pojišťovny nepošlou. Proto Adélce můžeme pomoci společně.

Adélce a dalším nemocným dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234 nebo můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMSmezeraZIVOTDETEMmezera30,60 nebo 90 na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).

Můžete také pomoci platební kartou a zakoupit si virtuální srdíčko za min. 30 Kč, pomáhat můžete zde. Děkujeme!

U pokladen prodejen Lidl si už samolepku ve tvaru srdíčka za minimální hodnotu 30 Kč nekoupíte.

Pomoci dětem můžete zakoupením virtuálního srdíčka pomocí naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem společně se svými zákazníky již neuvěřitelnou částkou 169 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už deset let pomáhá vážně nemocným dětem vždy na podzim sbírkou Srdce dětem ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu ve všech prodejnách Lidl zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více jak 4 766 nemocným dětem. Jsme opravdu velmi vděčni za mimořádnou, a dnes už tradiční podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky,vážně nemocným dětem obdivuhodnou částkou 169 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2019 se podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 38 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 36 360 635 Kč a společnost Lidl tuto úžasnou částku doplnila na rovných 38 miliónů korun. Všem opravdu ze srdce děkujeme za laskavou pomoc!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku jako tradiční. Je to velká naděje pro všechny rodiny s nemocnými dětmi. Říká, že jejich zaměstnanci se vždycky na sbírku těší, i když je to pro ně práce navíc. Mají radost, že zákazníci sbírku přijímají s ochotou i důvěrou. My jsme nesmírně za tuto ohromnou pomoc vděčni, je to neocenitelné pro všechny, kteří na laskavou podporu od ostatních netrpělivě čekají, v této složité koronavirové době ještě víc než kdy jindy.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným i onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější potřebné pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky, ozdravné pobyty a také tolik důležité a pro děti nezbytné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí. Všem děkujeme za pomoc a podporu.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2021 ŽIVOT DĚTEM o.p.s