ADÉLKA 9. 11. – 15. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Podívejte se také na video ze sbírky Srdce dětem. Nemocné děti díky nákupům v prodejnách Lidl dostanou 20 000 000 Kč. Děkujeme, že jste se také zapojili!

Již pomáhá 2 893 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

ADÉLKA – vrozená vývojová vada – 7 let

Vrozená vývojová vada (VVV) je termín, který se užívá k označení vývojových poruch, patrných již při narození. Mohou se však zjistit i postupně, většinou, když se dítě chová jinak než jeho vrstevníci.

Takový osud potkal i Adélku, které je nyní sedm let. Až do šestého měsíce vypadala jako úplně zdravá holčička. V šesti měsících jí zarostla předčasně fontanela a maminka začala zjišťovat, že nezvládá to, co ostatní děti jejího věku.

V Thomayerově nemocnici udělali Adélce magnetickou rezonanci, která potvrdila velmi smutnou a beznadějnou diagnózu. Maminka se dozvěděla, že její Adélka nebude nikdy jako normální děti, protože má vrozenou VVV mozku (klinicky semilobární holoprosencefalie), což znamená, že jí chybí část mozku. Prostě nikdy se nenaučí mluvit ani chodit.

Adélka je plně odkázána na pomoc druhé osoby. Maminka se o ní stará soustavně ve dne i v noci, pravidelně s ní dojíždí na rehabilitace do dětského stacionáře, kde se holčičce líbí.

Holčička může pouze ležet, sedět na klíně nebo v rehabilitační židličce. Z lahvičky saje mixovanou stravu, protože nemá plně vyvinutý polykací reflex, a pije zásluhou speciální hadičky, zavedené do bříška, které se říká PEG. Péče o Adélku je nesmírně náročná a mnohdy vyčerpávající.

I když Adélka nemluví a komunikuje pouze očima, je stále usměvavá. Maminka o ní říká, že je její sluníčko. Má ráda společnost, a líbí se jí i zvířátka.

Rodina se snaží získat finanční prostředky na speciálně upravené auto k přepravování Adélky.

Pomoci můžete libovolnou částkou na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234, nebo zasláním sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM na číslo 87777
(cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč)

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 16. 11. do 29. 11. 2015.

Zakupte si samolepku za 30 Kč

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 35 500 000 Kč.

Lidl a Život dětem pomáhají sbírkou Srdce dětem

Již pět let spolupracuje obchodní řetězec Lidl s organizací Život dětem. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 500 nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 35 500 000 Kč. V loňském roce byla vybrána rekordní částka, která přesáhla 12,5 milionů korun a společnost Lidl tuto částku navýšila na 14 milionů korun.

„Jsem rád, že jsme nalezli důvěryhodný projekt, ve kterém je možné využít sílu našich prodejen a přispět tak na dobrou věc a pomoci mnoha dětem zkvalitnit jejich nelehký život,“ říká Michal Farník, jednatel společnosti Lidl.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Získané finanční prostředky putují na úhradu jejich léčby, zdravotních a kompenzačních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s