ADRIANKA 18. 10. – 24. 10. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se povedlo získat neuvěřitelných 43 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem, kdo se do pomoci zapojil. Velké dík patří zákazníkům, zaměstnancům a vedení společnosti Lidl Česká republika. Společně pomůžeme nemocným dětem, které naši pomoc potřebují.

Již pomáhá 1 476 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Adrianka 5 let, cystická fibróza

Malá Adrianka začala mít problémy ihned po narození. Projevil se u ní tzv. Mekoniový ileus, tedy ucpání střeva smolkou. Musela proto okamžitě na operaci, bez které by umřela. Poté ještě lékaři zavedli holčičce stomii, které se zbavila až v osmi měsících. Toto ucpání střeva smolkou se po narození často objevuje právě u dětí, které trpí cystickou fibrózou. Laicky se této nemoci říká “nemoc slaných dětí” a novorozenecký screening z patičky tuto nemoc potvrdil i u Adrianky.

Cystická fibróza je onemocnění, při kterém nefunguje transport solí přes tzv. chloridový kanálek v buňkách těla. To způsobuje zahlenění, které nejvíc postihuje dýchací a trávicí soustavu. Tato diagnóza byla pro rodiče velkým šokem, do té doby totiž o ní vůbec neslyšeli. Dozvěděli se, že při cystické fibróze pracuje špatně především slinivka a proto takto nemocní musí mít vysokokalorickou dietu. Před každým jídlem navíc polykají enzymy.

Pro ochranu plic pravidelně inhalují. Proto i Adrianka minimálně třikrát denně inhaluje. Vždy pak následují dechová cvičení, odkašlání a pokud je to nutné, dochází na odsávání. Doma rodiče dodržují přísný hygienicko - epidemiologický režim. Dezinfikují všechny odpady a veškeré volně přístupné plochy a snaží se, aby se holčička nesetkávala s bakteriemi.

Holčička se musí vyhýbat všem stojatým vodám, nesmí do veřejných bazénů, do rybníka, na pískoviště, nesmí se hrabat třeba v hlíně a další. Teď navíc v době Covidu byli rodiče Adrianky vyděšeni tak, že raději nechodili ani do obchodu. Nesmírně se báli, že by mohli svou holčičku smrtelně ohrozit. Pokud Adrianka onemocní, dostává ihned minimálně na 14 dní silné dávky antibiotik nebo může dokonce skončit na dýchacím přístroji v nemocnici.

Rodiče s nadějí vyhlížejí nový lék, který by jejich holčičce mohl život prodloužit. V současné době je schválený jen pro děti od 12 let věku. Prozatím se lidé s cystickou fibrózou dožívají 30 až 35 let, záleží na tom, v jakém stavu mají plíce. I proto žije Adrianka tak trochu v izolaci, protože rodiče věří, že s vývojem medicíny se objeví další a další léky. Ty určitě dovedou život jejich krásné holčičky prodloužit. Dětem s cystickou fibrózou nesmírně pomáhá pobyt u moře, voda a slaný vzduch jim téměř zázračně ohrožené plíce pročistí. Rodiče se proto moc těší, že se tam jednou s Adriankou podívají. Jejich rodinný rozpočet to zatím nedovoluje. Společně jim určitě dokážeme pomoci.

Adriance a dalším takto nemocným dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234 nebo můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS ZIVOTDETEM 30
DMS ZIVOTDETEM 60
DMS ZIVOTDETEM 90
na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).

Můžete také pomoci platební kartou a zakoupit si virtuální srdíčko za min. 30 Kč, pomáhat můžete zde. Děkujeme všem za jakoukoliv pomoc!

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 1. 11. do 14. 11. 2021.

Zakupte si u pokladem samolepku ve tvaru srdce za minimální hodnotu 30 Kč a dejte své srdce dětem.

Toto srdce můžete dětem darovat také virtuálně prostřednictvím naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem společně se svými zákazníky již neuvěřitelnou částkou 208 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už jedenáct let pomáhá vážně nemocným dětem vždy na podzim sbírkou Srdce dětem ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu ve všech prodejnách Lidl zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již 5 925 nemocným dětem. Jsme opravdu velmi vděčni za mimořádnou, a dnes už tradiční podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky, vážně nemocným dětem obdivuhodnou částkou 208 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2020 se podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 39 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 37 052 366 Kč a společnost Lidl tuto úžasnou částku doplnila na rovných 39 miliónů korun. Všem opravdu ze srdce děkujeme za mimořádnou pomoc, která právě v současné náročné době byla obdivuhodná a nesmírně potřebná!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku jako tradiční. Je to velká naděje pro všechny rodiny s nemocnými dětmi do budoucna. Říká, že jejich zaměstnanci se na sbírku připravují a taky těší, i když je to pro ně opravdu hodně práce navíc. My sami v naší organizaci pravidelně obchody společnosti Lidl navštěvujeme, kupujeme si samolepky, lepíme je do výlohy a s velkým obdivem sledujeme, jak se do velká srdce plní malými srdíčky. Je to úžasná zpráva o naší společnosti. Moc děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojují a doufáme, že zapojí i v tomto roce. A zaměstnancům velký dík za trpělivé oslovování. Bez Vás by to prostě nešlo.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným i onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější potřebné pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky, ozdravné pobyty a také tolik důležité a pro děti nezbytné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí. Všem děkujeme za pomoc a podporu.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s