BERTIČKA 8. 11. – 14. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se povedlo získat neuvěřitelných 43 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem, kdo se do pomoci zapojil. Velké dík patří zákazníkům, zaměstnancům a vedení společnosti Lidl Česká republika. Společně pomůžeme nemocným dětem, které naši pomoc potřebují.

Již pomáhá 7 314 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Bertička, 3 roky, kombinované postižení

Malá Bertička se narodila v 31. týdnu těhotenství, vážila 1 335 gramů a měřila 38 cm. Maminka nikdy nepochopila, proč předčasně porodila, protože celé těhotenství byla pod dohledem lékařů a k předčasnému porodu nebyl vůbec žádný důvod. Holčička tak skončila v inkubátoru na dýchací podpoře a zdálo se, že by mohlo být všechno v pořádku.

Ovšem třetí den začala Bertička krvácet do plic a došlo k oběhovému selhání. Dlouhých 50 dní byla holčička na umělé plicní ventilaci a doktoři rodičům nedávali velkou naději. Na veškeré léky reagovala špatně. Rodině tak nezbývalo nic jiného, než jen doufat ve zlepšení. Až po dlouhém měsíci se situace zlepšila a maminka si svou vysněnou holčičku mohla vzít poprvé do náruče. Byl to pro ní moc hezký zážitek, na který vzpomíná do dnes.

Po dlouhých vyšetřeních se maminka konečně dozvěděla, že měla Bertička vlastně velké štěstí v neštěstí. Narodila s tzv. hydropsem plodu, což je otok měkkých tkání. Toto velmi vážné onemocnění přežije přibližně 5 % dětí. Nikdo z doktorů nevěděl, jaká byla přesně příčina a proč k tomu došlo. Během těhotenství maminka neutrpěla úraz, nedostala žádnou infekci a byla naprosto zdravá.

Po čtyřech měsících si rodiče konečně mohli odnést Bertičku domů. Dostali také kyslíkovou podporou, se kterou spala ještě další dva měsíce. Maminka začala s Bertičkou ihned cvičit Vojtovu metodu a Bobatha (cvičení formou hry), zrakově i sluchově holčičku stimuluje, jezdí s ní na specializované neurorehabilitace, chodí na ergoterapie, hipoterapie a také začala s holčičkou chodit do bazénu.

Zásluhou této obrovské péče se dnes umí Bertička otočit, plazí se po zádech, učí se lézt po čtyřech a s chodítkem zvládne pár kroků. Holčička má vadu zraku a je neslyšící. V roce 2020 absolvovala kochleární implantaci, trpí psychomotorickou retardací a opožděným polykacím reflexem. Přesto, že stále si pro sebe mumlá, samostatná slova zatím ještě nezvládá. Je nesmírně společenská a miluje kontakt s lidmi. Maminka je smířená s tím, že Bertička nikdy nebude úplně samostatná a že bude vždy potřebovat její pomoc.

Veškerá péče o holčičku je velmi těžká po psychické, fyzické a zároveň i finanční stránce. Celou rodinu to stojí přibližně 15 000 Kč měsíčně. K tomu musí rodiče pořizovat ještě další nejrůznější kompenzační pomůcky. Co bude s Bertičkou dál, nikdo netuší. Lékaři se k tomu nevyjadřují a maminka doufá, že vytrvalou péčí bude její holčička dělat další a další pokroky.

Bertičce a dalším takto nemocným dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234 nebo můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS ZIVOTDETEM 30
DMS ZIVOTDETEM 60
DMS ZIVOTDETEM 90
na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).:
DMS ZIVOTDETEM 30
DMS ZIVOTDETEM 60
DMS ZIVOTDETEM 90
na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).

A nebo zakoupením samolepky v jakékoliv prodejně Lidl za min. částku 30 Kč a to až do 14. 11. 2021.

Můžete také pomoci platební kartou a zakoupit si virtuální srdíčko za min. 30 Kč, pomáhat můžete zde. Děkujeme všem za jakoukoliv pomoc!

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 1. 11. do 14. 11. 2021.

Zakupte si u pokladem samolepku ve tvaru srdce za minimální hodnotu 30 Kč a dejte své srdce dětem.

Toto srdce můžete dětem darovat také virtuálně prostřednictvím naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem společně se svými zákazníky již neuvěřitelnou částkou 208 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už jedenáct let pomáhá vážně nemocným dětem vždy na podzim sbírkou Srdce dětem ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu ve všech prodejnách Lidl zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již 5 925 nemocným dětem. Jsme opravdu velmi vděčni za mimořádnou, a dnes už tradiční podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky, vážně nemocným dětem obdivuhodnou částkou 208 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2020 se podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 39 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 37 052 366 Kč a společnost Lidl tuto úžasnou částku doplnila na rovných 39 miliónů korun. Všem opravdu ze srdce děkujeme za mimořádnou pomoc, která právě v současné náročné době byla obdivuhodná a nesmírně potřebná!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku jako tradiční. Je to velká naděje pro všechny rodiny s nemocnými dětmi do budoucna. Říká, že jejich zaměstnanci se na sbírku připravují a taky těší, i když je to pro ně opravdu hodně práce navíc. My sami v naší organizaci pravidelně obchody společnosti Lidl navštěvujeme, kupujeme si samolepky, lepíme je do výlohy a s velkým obdivem sledujeme, jak se do velká srdce plní malými srdíčky. Je to úžasná zpráva o naší společnosti. Moc děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojují a doufáme, že zapojí i v tomto roce. A zaměstnancům velký dík za trpělivé oslovování. Bez Vás by to prostě nešlo.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným i onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější potřebné pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky, ozdravné pobyty a také tolik důležité a pro děti nezbytné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí. Všem děkujeme za pomoc a podporu.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s