DAVID 23. 11. – 29. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Podívejte se také na video ze sbírky Srdce dětem. Nemocné děti díky nákupům v prodejnách Lidl dostanou 20 000 000 Kč. Děkujeme, že jste se také zapojili!

Již pomáhá 11 424 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

DAVID – nemoc motýlích křídel (EB) – 23 let

Davidovi je dneska dvacet tři let, ale vypadá jako osmiletý chlapec. Za jeho stav může vážné genetické onemocnění, kterému se říká nemoc motýlích křídel. To proto, že kůže takto nemocných je velmi jemná, připomíná křídla motýlů.

Už když se David narodil, objevila na něm jeho maminka první puchýřky. Pochopitelně ji to zneklidnilo, a tak s miminkem podstoupila řadu vyšetření. Nakonec se dozvěděla, že její syn trpí nemocí motýlích křídel, tedy správně epidermolysis bullosa, označována „EB“. Je to vrozené, velmi vzácné, dědičné onemocnění pojivové tkáně. Základním příznakem této nemoci je tvorba puchýřů po celém těle. Ty se mohou tvořit také na sliznici, v trávicím ústrojí nebo v dýchacím ústrojí. Přitom intelekt nemocného je zcela zachovaný, dokonce se často jedná o velmi inteligentní lidi.

U Davida se nemoc motýlích křídel plně rozvinula v pubertě. Už předtím přestal růst a začal mít pohybové problémy. Postupně se u něho puchýře rozšířily po celém těle a zasáhly ruce, nohy, krk a bohužel i sliznici. Maminka musí Davidovi ošetřovat poškozená místa na kůži, což trvá několik hodin denně. Speciálním materiálem kryje otevřené rány, aby nedocházelo k infekcím. Při této nemoci dochází často ke srůstům prstů a k omezení pohybu. To všechno postihlo i Davida.

Každé tři měsíce jezdí maminka se synem do nemocnice, protože vzhledem k těžké nemoci má málo krve, a tak mu ji musejí dodávat. Vždy ke konci tohoto období bývá David velmi unavený, až apatický.

David musí dodržovat správnou výživu. Protože má kvůli puchýřům v ústech i v trávicím traktu problém s polykáním, jí převážně mixovanou stravu s dostatkem živin, minerálů a vitamínů.

David velmi rád maluje, je to jeho velká láska i koníček. Rád luští křížovky a také miluje zvířata.

David denně spotřebuje značné množství ošetřujícího materiálu, který zdravotní pojišťovny nehradí v plné míře. David potřebuje peníze na nezbytné doplatky a také na nejrůznější vitamíny a potravinové doplňky.

Pomoci můžete libovolnou částkou na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234, nebo zasláním sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM na číslo 87777
(cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč)

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 16. 11. do 29. 11. 2015.

Zakupte si samolepku za 30 Kč

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 35 500 000 Kč.

Lidl a Život dětem pomáhají sbírkou Srdce dětem

Již pět let spolupracuje obchodní řetězec Lidl s organizací Život dětem. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 500 nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 35 500 000 Kč. V loňském roce byla vybrána rekordní částka, která přesáhla 12,5 milionů korun a společnost Lidl tuto částku navýšila na 14 milionů korun.

„Jsem rád, že jsme nalezli důvěryhodný projekt, ve kterém je možné využít sílu našich prodejen a přispět tak na dobrou věc a pomoci mnoha dětem zkvalitnit jejich nelehký život,“ říká Michal Farník, jednatel společnosti Lidl.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Získané finanční prostředky putují na úhradu jejich léčby, zdravotních a kompenzačních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s