ELINKA a MATÝSEK 11. 10. – 17. 10. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se povedlo získat neuvěřitelných 43 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem, kdo se do pomoci zapojil. Velké dík patří zákazníkům, zaměstnancům a vedení společnosti Lidl Česká republika. Společně pomůžeme nemocným dětem, které naši pomoc potřebují.

Již pomáhá 826 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Elinka 11 let a Matýsek 9 let, nemoc motýlích křídel

Maminka Elinky a Matýska žila několik let v domnění, že je zdravá jak ona, tak její dcera. Až když se narodil mladší Matýsek, pochopila, že je něco špatně. Hned po narození měl krvavé prstíky a různé puchýře. Lékaři tušili, že chlapeček bude mít nějaké genetické onemocnění. Proto ho odeslali na specializované pracoviště, kde zjistili, že trpí nemocí motýlích křídel a to nejenom on, ale i jeho sestřička a maminka.

Pro maminku to byl velký šok. Když totiž byla malá, věděla, že se jí často strhávala kůže při sebemenším pádu. Také se jí dělaly nejrůznější puchýře, ale v té době to nikdo příliš neřešil. Nemoc motýlích křídel přináší všem velká omezení, kůže nemocných je tenká jako křídla motýla, zraněná místa je třeba neustále ošetřovat, puchýře propichovat a čistit. To vše je však nesmírně bolestivé.

Kůže takto postižených už nikdy nebude zcela v pořádku, pouhý dotek může na těle vytvořit bolestivé puchýře a odřeniny. Ty vznikají i v ústech a jícnu, takže nemocní mají velké problémy s polykáním. Kromě této vzácné genetické nemoci však testy u maminky a její dcerky odhalily tzv. Marfanův syndrom. Jde o vzácné genetické onemocnění, kterému se také říká nemoc pavoučích prstů, protože takto nemocní mají velmi dlouhé a nesmírně ohebné prsty. Jsou obvykle velmi vysocí a kromě jiných závažných příznaků mají problémy se srdcem. To je životu ohrožující.

Maminka se musela smířit s tím, že obě trpí Marfanovým syndromem, který je jakousi časovanou bombou a všichni tři nemocí motýlích křídel. Navíc zůstala na péči o své děti bez tatínka. Dost jí proto pomáhá její maminka s nevlastním tatínkem, přítel a i švagrová. Ti všichni jí jsou velkou oporou.

Děti by moc chtěly dělat to, co dělají ostatní. Třeba si jen tak zajezdit na kole nebo si zahrát kopanou. Pokud to však zkusí, většinou se jim sedře kůže nebo vytvoří puchýře. To se pak hodně dlouho hojí. Děti si na svou odlišnost musely zvyknout a naučily se s ní žít. Dokonce si už zvykly i na bolest. Těžko se ale zvyká na neustálé reakce okolí, které se jim většinou straní a jen těžce získávají kamarády. Elinka si dokonce v 1. třídě zažila i šikanu a to nejen od dětí, ale i od učitelky.

Dneska Elinka chodí do speciální školy, kvůli mírné retardaci, kde je šťastná. Co bude s nemocnými dětmi dál, nikdo neví. Musejí být na sebe velmi opatrné a věřit, že se třeba jednou i pro ně najde nějaký lék, který by jim jejich nemoc usnadnil. Prozatím jim nejvíce pomáhá pobyt u moře, které jejich nemocnou kůži téměř zázračně uzdravuje. Maminka však na hrazení takových cest nemá již volné finanční prostředky. Naštěstí jí můžeme společně pomoci.

Elince, Matýskovi a dalším takto nemocným dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234 nebo můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS ZIVOTDETEM 30
DMS ZIVOTDETEM 60
DMS ZIVOTDETEM 90
na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).

Můžete také pomoci platební kartou a zakoupit si virtuální srdíčko za min. 30 Kč, pomáhat můžete zde. Děkujeme všem za jakoukoliv pomoc!

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 1. 11. do 14. 11. 2021.

Zakupte si u pokladem samolepku ve tvaru srdce za minimální hodnotu 30 Kč a dejte své srdce dětem.

Toto srdce můžete dětem darovat také virtuálně prostřednictvím naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem společně se svými zákazníky již neuvěřitelnou částkou 208 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už jedenáct let pomáhá vážně nemocným dětem vždy na podzim sbírkou Srdce dětem ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu ve všech prodejnách Lidl zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již 5 925 nemocným dětem. Jsme opravdu velmi vděčni za mimořádnou, a dnes už tradiční podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky, vážně nemocným dětem obdivuhodnou částkou 208 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2020 se podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 39 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 37 052 366 Kč a společnost Lidl tuto úžasnou částku doplnila na rovných 39 miliónů korun. Všem opravdu ze srdce děkujeme za mimořádnou pomoc, která právě v současné náročné době byla obdivuhodná a nesmírně potřebná!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku jako tradiční. Je to velká naděje pro všechny rodiny s nemocnými dětmi do budoucna. Říká, že jejich zaměstnanci se na sbírku připravují a taky těší, i když je to pro ně opravdu hodně práce navíc. My sami v naší organizaci pravidelně obchody společnosti Lidl navštěvujeme, kupujeme si samolepky, lepíme je do výlohy a s velkým obdivem sledujeme, jak se do velká srdce plní malými srdíčky. Je to úžasná zpráva o naší společnosti. Moc děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojují a doufáme, že zapojí i v tomto roce. A zaměstnancům velký dík za trpělivé oslovování. Bez Vás by to prostě nešlo.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným i onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější potřebné pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky, ozdravné pobyty a také tolik důležité a pro děti nezbytné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí. Všem děkujeme za pomoc a podporu.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s