ELINKA 7. 12. – 13. 12. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Podívejte se také na video ze sbírky Srdce dětem. Nemocné děti díky nákupům v prodejnách Lidl dostanou 20 000 000 Kč. Děkujeme, že jste se také zapojili!

Již pomáhá 4 361 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

ELINKA – meningitida – 8 let

Nyní osmiletá Elinka „pospíchala“ na svět. Narodila se o měsíc dříve a ihned musela být převezena na neonatologické oddělení. Elinka totiž onemocněla ještě v maminčině bříšku meningitidou, ovšem na to lékaři nepřišli, protože budoucí maminka neměla žádné problémy, kromě toho, že se předčasně otvírala. Tato nemoc poškodila Elince mozek, a tak musela holčička prodělat postupně čtyři náročné operace hlavy. Elinčin život lékaři zachránili, nebyli však schopni ji ochránit před mnohými zdravotními problémy. Elinka trpí těžkou epilepsii, má poškozený zrak, takže v podstatě nevidí, nemluví, není schopna chodit, dokonce ani sama neleze. Umí pouze sedět, klečet a s pomocí dokáže i chvilinku stát. K tomu všemu trpí křečovitým napínáním svalů.

Elinka je zcela odkázána na pomoc druhé osoby. Maminka se o ní stará celodenně. Ovšem i přes závažný zdravotní stav je Elinka usměvavá a milá holčička.

Těžké postižení Elinky zásadně změnilo život celé rodině, která holčičku nesmírně miluje. Stará se, aby jí nic nechybělo, a aby se cítila co nejlépe. Rodiče s ní pravidelně rehabilitují, absolvují léčebné pobyty v lázních, jezdí na akupunkturu, hipoterapii, v létě napouštějí nafukovací bazén, protože Elinka miluje vodu. To vše holčičce pomáhá a největší odměnou pro všechny v rodině je Elinčin spokojený úsměv.

Elinka navštěvuje i speciální školu, kde je velmi spokojená a děti i paní učitelky ji mají rádi.

Tato intenzivní péče je finančně velmi nákladná, protože pojišťovna všechno nehradí. Elinka roste a potřebuje třeba cyklovozík, aby mohla s rodiči do přírody, která se jí opravdu líbí. V domě, kde bydlí, chybí bezbariérová koupelna, a v neposlední řadě by rodině pomohlo i speciálně upravené auto na převoz Elinky.

Pomoci můžete libovolnou částkou na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234, nebo zasláním sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM na číslo 87777
(cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč)

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 16. 11. do 29. 11. 2015.

Zakupte si samolepku za 30 Kč

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 35 500 000 Kč.

Lidl a Život dětem pomáhají sbírkou Srdce dětem

Již pět let spolupracuje obchodní řetězec Lidl s organizací Život dětem. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 500 nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 35 500 000 Kč. V loňském roce byla vybrána rekordní částka, která přesáhla 12,5 milionů korun a společnost Lidl tuto částku navýšila na 14 milionů korun.

„Jsem rád, že jsme nalezli důvěryhodný projekt, ve kterém je možné využít sílu našich prodejen a přispět tak na dobrou věc a pomoci mnoha dětem zkvalitnit jejich nelehký život,“ říká Michal Farník, jednatel společnosti Lidl.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Získané finanční prostředky putují na úhradu jejich léčby, zdravotních a kompenzačních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s