ELIŠKA 26. 10. – 1. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Podívejte se také na video ze sbírky Srdce dětem. Nemocné děti díky nákupům v prodejnách Lidl dostanou 20 000 000 Kč. Děkujeme, že jste se také zapojili!

Již pomáhá 3 061 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

ELIŠKA – dětský autismus – 5 let

Při porodu byla Eliška malou chvíli bez kyslíku, ale zdálo se, že z ní vyroste hezká, a hlavně zdravá holčička. Z počátku začala tvořit i první slůvka, jenže ve dvou letech mluvit přestala, nereagovala na maminčino zavolání, neusmála se, prostě chovala se jinak než její starší sestřička.

Proto s ní zašla maminka k lékaři a byla odeslána na vyšetření do Thomayerovy nemocnice v Praze, kde holčičce diagnostikovali dětský autismus. Ten je jednou z nejzávažnějších poruch dětského mentálního vývoje. Jedná se o vrozenou poruchu některých mozkových funkcí, její příčinu se však dosud nepodařilo odhalit. Důsledkem této poruchy dítě dobře nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívá.

Eliška vůbec nemluví. Maminka s ní dochází na logopedii, kde holčičku učí „mluvit“. Jestli se to povede, dnes nikdo neví.

Kvůli své nemoci Eliška neustále běhá z místa na místo, vydává nesrozumitelné zvuky a přitom třepe ručičkama. Když má jíst, tak si sice ke stolu sedne, ale po prvním soustě vyskočí, odběhne a pak se zase vrátí pro další sousto. Skáče z postele na stůl, na židli a je sama sobě velmi nebezpečná. Musí být neustále pod dohledem, protože by si mohla ublížit, a venku by klidně z hřiště odešla s úplně cizím člověkem.

Chvíli sedět vydrží jenom u malování. Ovšem pokud maminka přeruší její činnost, dostává hysterické záchvaty vzteku i pláče. Nejedná se o neposlušnost, ale o nemoc.

Eliška navštěvuje druhým rokem speciální mateřskou školku, kde se o ni stará asistentka. Pomáhá jí úplně se vším – oblékáním, hygienou, jídlem a na procházce jí drží za ruku, aby někam neutekla.

Péče o Elišku je náročná jak fyzicky, tak psychicky, a to nejen pro maminku, ale i pro její dva sourozence, kteří od své sestřičky přebírají některé způsoby chování, taky pobíhají po bytě, poskakují, a když se jim něco nelíbí, chtějí si to vynutit pláčem.

Pomoci můžete libovolnou částkou na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234, nebo zasláním sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM na číslo 87777
(cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč)

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 16. 11. do 29. 11. 2015.

Zakupte si samolepku za 30 Kč

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 35 500 000 Kč.

Lidl a Život dětem pomáhají sbírkou Srdce dětem

Již pět let spolupracuje obchodní řetězec Lidl s organizací Život dětem. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 500 nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 35 500 000 Kč. V loňském roce byla vybrána rekordní částka, která přesáhla 12,5 milionů korun a společnost Lidl tuto částku navýšila na 14 milionů korun.

„Jsem rád, že jsme nalezli důvěryhodný projekt, ve kterém je možné využít sílu našich prodejen a přispět tak na dobrou věc a pomoci mnoha dětem zkvalitnit jejich nelehký život,“ říká Michal Farník, jednatel společnosti Lidl.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Získané finanční prostředky putují na úhradu jejich léčby, zdravotních a kompenzačních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s