ELIŠKA 22. 10. – 28. 10. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Sbírka Srdce Dětem, za rok 2018, přinesla vážně nemocným dětem neuvěřitelných 30 000 000 Kč. Děkujeme všem zákazníkům, všem zaměstnancům i vedení společnosti Lidl Česká republika. Všem patří velký dík jak od nás, tak od rodin s vážně nemocnými dětmi. Jsme nesmírně vděčni za pomoc, kterou budeme moci dávat celý rok 2019!

Již pomáhá 1 079 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Eliška, 3 roky, nemoc motýlích křídel

Eliška je krásná blonďatá holčička, která žije se svou starší sestřičkou a milujícími rodiči. Pár dnů po narození se u ní na patičce objevil škrábanec. Bylo to sice divné, ale doktoři ho přičítali nějaké neopatrnosti. Jenomže holčičce se začaly tvořit zničehonic puchýřky, ten nejhorší na nosánku a byl opravdu velmi ošklivý.

Zdálo se, že holčička o svůj nosánek přijde. Proto paní doktorka odeslala holčičku na speciální vyšetření nejprve do Hradce Králové a odtud s podezřením na nemoc motýlích křídel musela rodina na specializované pracoviště do Brna. Tam si prohlédli tatínkovy nehty a řekli, že on nemoc motýlích křídel určitě má a později potvrdili, že Eliška má tuto nemoc po něm. To byl opravdu šok, protože do té doby o své nemoci tatínek nic nevěděl.

Jeho žena ve zdravotní dokumentaci ale našla informaci, že mu nemoc motýlích křídel diagnostikovali krátce po narození. Bohužel, nikdo z lékařů se této informaci nevěnoval. A tak tatínek žil se svou nemocí, s neustálými puchýřky, odřeninami, které se nehojily, s pokřivenými nehty, aniž by tušil, co mu je. A proto ani mamince v těhotenství nedělali na tuto nemoc testy, prostě nebyl důvod.

Od té doby začala maminka svou holčičku pečlivě hlídat a snažila se zabránit jakýmkoliv odřeninám. I tak musí Elišce neustále obvazovat kolínka, na ručičkách nosí speciální rukavičky i v létě, protože jakékoliv odřenina velmi oslabuje její kůži. A nemoc se Elišce začíná projevovat i na nehtech.

Eliška nikdy nebude jako jiné zdravé děti, ale když bude na sebe opatrná, když se bude vyhýbat odřeninám, má šanci, že následky této nemoci nebudou tak drastické jako u jiných, stejně nemocných dětí. A to je vlastně štěstí v neštěstí. Určitě jí velmi pomůže pobyt u moře, protože slaná voda hojí dětem s nemocí motýlích křídel jejich puchýře a odřeniny přímo zázračně.

Elišce a dalším dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234. Nebo zaslat sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM mezera 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč). A nebo pomocí platební karty si zakoupit virtuální srdíčko pomoci, za min. 30 Kč – pomáhat můžete zde.

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 5. 11. do 18. 11. 2018.

Zakupte si u pokladem samolepku ve tvaru srdce za minimální hodnotu 30 Kč a dejte své srdce dětem.

Toto srdce můžete dětem darovat také virtuálně prostřednictvím naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 101 500 000 Kč.

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Již osm let spolupracuje Život dětem s obchodním řetězcem Lidl v rámci úžasné sbírky Srdce dětem, která se koná tradičně vždy v listopadu ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek ve tvaru srdce za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 2 756 nemocných dětí. Jsme skutečně nesmírně vděčni za obdivuhodnou podporu vedení společnosti, všem jejím nadšeným zaměstnancům i úžasně laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom my nemohli pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky vážně nemocným dětem částkou 101 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2017 se podařilo pro nemocné děti získat úžasných 25 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 24 117 827 Kč a společnost Lidl tuto nádhernou částku doplnila na rovných 25 miliónů korun. Všem patří velký dík. Opravdu co nejupřímněji děkujeme!

Máme velkou radost, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku už jako tradiční, protože řekl: „Sbírka Srdce dětem je už pevnou součástí našich prodejen. Lidé se na to těší, naši zaměstnanci rádi nabízejí tu příležitost přispět do sbírky, takže vaše sbírka je už součástí naší firmy”.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější kompenzační pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, doplácíme invalidní vozíčky a také tolik důležité a pro děti potřebné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s