ERIK 17. 10. – 23. 10. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Podívejte se také na video ze sbírky Srdce dětem. Nemocné děti díky nákupům v prodejnách Lidl dostanou 21 000 000 Kč. Děkujeme, že jste se také zapojili!

Již pomáhá 2 618 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

ERIK, cystická fibróza

Mladé mamince se narodil krásný chlapeček Erik. Velmi brzy se dozvěděla, že její syn trpí cystickou fibrózou. V té době nevěděla, že je to vzácné onemocnění, kterému se říká nemoc slaných dětí, protože nemocní vylučují mnohonásobně více potu než ty zdravé. Zjistila, že cystická fibróza postihuje zejména dýchací a trávicí cesty a projevuje se opakovanými infekcemi dýchacích cest, které způsobují poškození plic. Protože se v dýchacích cestách nemocných tvoří hustý hlen, ve kterém se snadno usídlují bakterie, musí se synem pravidelně několikrát denně inhalovat.

Nemocným špatně funguje slinivka břišní, která vylučuje trávicí enzymy, proto musí svému chlapci před jídlem dodávat tyto enzymy v podobě tablet a taky mu musí připravovat výživnou stravu, bohatou na bílkoviny. Maminka se taky dozvěděla, že takto nemocní se dožívají přibližně 32 let. To byla velmi bolestná informace, se kterou se nesmířila dodneška. Otec Erika tuto zátěž nezvládl, od rodiny odešel a maminka zůstala s chlapečkem sama. Bylo to pro ni velmi náročné období.

Svému synovi se věnovala s láskou a pečlivostí. Doma musí dodržovat přísný hygienický režim. Neustále si myje ruce, všechny odpady prolévá několikrát denně chlórem, prostě se snaží, aby se její syn nesetkal s žádnou infekcí. Nakonec se na ni usmálo štěstí. Vdala se a její manžel jí s Erikem pomáhá. Před půl rokem se jim narodila holčička, a tak má Erik doma malou kamarádku a maminka konečně není ve veškerou péči i starost o nemocného syna sama.

Erikovi by velmi prospěl pobyt u moře, protože tamní ovzduší a slaná voda dětem s cystickou fibrózou velmi usnadňuje dýchání.

Pomoci můžete libovolnou částkou na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234, nebo zasláním sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM na číslo 87777
(cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč)

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 7. 11. do 20. 11. 2016.

Zakupte si samolepku za 30 Kč

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 76 500 000 Kč.

Lidl a Život dětem pomáhají sbírkou Srdce dětem

Již sedm let spolupracuje Život dětem s obchodním řetězcem Lidl. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 1 590 nemocných dětí. Jsme skutečně nesmírně vděčni vedení společnosti, všem jejím zaměstnancům a obdivuhodně laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom my nemohli skutečně celý rok nemocným dětem pomáhat.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 76 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2016 se podařilo pro nemocné děti získat úžasných 21 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 19 334 680 Kč a společnost Lidl tuto krásnou částku doplnila na rovných 21 miliónů korun. Co nejsrdečněji děkujeme.

Velice nás těší slova Pavla Stratila, generálního ředitele a jednatele společnosti Lidl ČR: „Sbírka Srdce dětem je už pevnou součástí našich prodejen. Lidé se na to těší, lidé rádi nabízejí tu příležitost přispět do sbírky, takže vaše sbírka je už součástí naší firmy“.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Získané finanční prostředky putují na úhradu jejich léčby, zdravotních a kompenzačních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s