Grétka 23. 11. – 29. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se nám povedlo získat úžasných 39 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem zákazníkům, zaměstnancům a vedení společnosti Lidl Česká republika. Společně se nám opět podaří pomoci dalším dětem, které pomoc potřebují.

Již pomáhá 6 283 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Grétka, 1 rok, spinální svalová atrofie

Grétka je krásná malá holčička. Hned v prvních dnech života dělala rodičům velkou radost, ihned se přisála, usmívala se, kopala nožičkama, brzy se začala přetáčet na obě strany, žvatlala a zvedala nožičky. Jenže v osmi měsících maminka pozorovala, že její holčička nejde na kolínka jako stejně staré děti. Proto na doporučení lékařů začala s Grétkou cvičit Vojtovu metodu. V deseti měsících byla na očkování, po kterém dostala vysoké horečky. Sotva se jich Grétka zbavila, onemocněla virem tzv. šesté nemoci, opět s vysokými horečkami. Byla úplně bezvládná, proto ji sanitka odvezla do nemocnice, kde ovšem na nic nepřišli a poslali rodiče s holčičkou domů.

Horečky pomalu opadly, ale malá Grétka stále nešla na kolínka, a dokonce se neudržela ani v sedu. Nakonec rodiče skončili u neurologa. Protože nemohl holčičce naklepat reflexy na nožičkách, poslal ji na speciální vyšetření do motolské nemocnice. Rodiče se nakonec dozvěděli, že jejich malá Grétka trpí spinální svalovou atrofií II. typu. Zjistili, že jí budou postupně ochabovat svaly a může nakonec přestat dýchat a službu jí vypoví sval nejdůležitější, její srdíčko. Tomu rodiče nemohli uvěřit, vždyť jejich dcera je zdravá, nic jí nechybí. V této naprosto beznadějné situaci se objevilo světýlko v podobě velmi drahého léku Spinrazy, který se nemocným aplikuje do páteřního kanálku.

Zdravotní pojišťovna Spinrazu pro Grétku schválila a holčička dostala první dávku. Nebylo to ani trochu snadné, protože vlastní aplikace je nejen náročná, ale i značně bolestivá. Grétce poprvé aplikovali Spinrazu celkem osmkrát až se to konečně povedlo a Grétka mohla domů. Ze začátku snášela Spinrazu špatně, ale po čtrnácti dnech se to zlepšilo a Grétka mohla dostat druhou dávku, za čtrnáct dní třetí a za měsíc čtvrtou. Po těchto startovacích dávkách musí nemocná holčička dostávat Spinrazu každé čtyři měsíce. K velké radosti rodičů se holčička už po druhé dávce začala výrazně zlepšovat.

Všichni věří, že Spinraza Grétce pomůže, že se jednou postaví sama na nohy a udělá svůj první krůček. K tomu vede ještě dlouhá cesta, na které holčičku čekají speciální neurorehabilitace. Zdravotní pojišťovny je však nehradí, i když nemocným dětem nesmírně pomáhají. A malá Grétka se bez nich neobejde. Proto potřebuje naši pomoc.

Grétce a dalším nemocným dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234 nebo můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMSmezeraZIVOTDETEMmezera30,60 nebo 90 na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).

Můžete také pomoci platební kartou a zakoupit si virtuální srdíčko za min. 30 Kč, pomáhat můžete zde. Děkujeme!

U pokladen prodejen Lidl si už samolepku ve tvaru srdíčka za minimální hodnotu 30 Kč nekoupíte.

Pomoci dětem můžete zakoupením virtuálního srdíčka pomocí naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem společně se svými zákazníky již neuvěřitelnou částkou 169 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už deset let pomáhá vážně nemocným dětem vždy na podzim sbírkou Srdce dětem ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu ve všech prodejnách Lidl zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více jak 4 766 nemocným dětem. Jsme opravdu velmi vděčni za mimořádnou, a dnes už tradiční podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky,vážně nemocným dětem obdivuhodnou částkou 169 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2019 se podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 38 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 36 360 635 Kč a společnost Lidl tuto úžasnou částku doplnila na rovných 38 miliónů korun. Všem opravdu ze srdce děkujeme za laskavou pomoc!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku jako tradiční. Je to velká naděje pro všechny rodiny s nemocnými dětmi. Říká, že jejich zaměstnanci se vždycky na sbírku těší, i když je to pro ně práce navíc. Mají radost, že zákazníci sbírku přijímají s ochotou i důvěrou. My jsme nesmírně za tuto ohromnou pomoc vděčni, je to neocenitelné pro všechny, kteří na laskavou podporu od ostatních netrpělivě čekají, v této složité koronavirové době ještě víc než kdy jindy.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným i onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější potřebné pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky, ozdravné pobyty a také tolik důležité a pro děti nezbytné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí. Všem děkujeme za pomoc a podporu.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2021 ŽIVOT DĚTEM o.p.s