KÁJA A MÍŠA 14. 11. – 20. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Podívejte se také na video ze sbírky Srdce dětem. Nemocné děti díky nákupům v prodejnách Lidl dostanou 21 000 000 Kč. Děkujeme, že jste se také zapojili!

Již pomáhá 16 604 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

KAROLÍNKA a MICHALKA, mukopolysacharidóza

Karolinka a Michalka jsou sestřičky a mají stejnou, velmi zákeřnou a bohužel neléčitelnou nemoc, která stojí hodně síly a energie nejen nemocné, ale i jejich nejbližší. Přitom na začátku, pár měsíců po porodu se zdálo, že jsou obě holčičky zdravé.

Když byl ale Karolínce rok a půl, začala se špatně pohybovat a rodičům se měnila před očima. Začali s ní běhat po doktorech a nakonec se dozvěděli opravdu velmi zdrcující diagnózu. Karolínka trpí vzácným genetickým onemocněním – mukopolysacharidózou.

A za pár dnů čekala rodiče další rána. V té době už měla Karolínka staršího bratra a malou, tříměsíční sestřičku Karolínku. Lékaři udělali testy u obou dětí. Zjistili, že starší syn je zdravý, ale malá Karolínka má bohužel stejně jako Michalka mukopolysacharidózu.

A tak se rodiče s touto zákeřnou nemocí začali seznamovat. Zjistili, že zdravé dítě se postupně přestane vyvíjet, ztrácí pohybové, později i komunikační a dokonce i polykací schopnosti. Nakonec je upoutané na lůžko a zůstává zcela a ve všem odkázané na péči svých blízkých. Dožívá se průměrně patnácti let. Je velmi těžké žít s vědomím, že takový osud čeká obě holčičky. Starší Karolínka už dneska začíná mít problémy s pohybem, na mladší Michalku, krásného, blonďatého andílka, tyto změny teprve čekají. Neexistuje žádný lék, který by je před tak tragickým osudem ochránil a rodiče budou potřebovat hodně síly, energie a taky finančních prostředků, aby svůj náročný úděl zvládli.

Karolínka s Michalkou potřebují bezbariérovou koupelnu, polohovací postele a mnoho dalších pomůcek, které rodičům usnadní péči o ně.

Pomoci můžete libovolnou částkou na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234, nebo zasláním sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM na číslo 87777
(cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč)

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 7. 11. do 20. 11. 2016.

Zakupte si samolepku za 30 Kč

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 76 500 000 Kč.

Lidl a Život dětem pomáhají sbírkou Srdce dětem

Již sedm let spolupracuje Život dětem s obchodním řetězcem Lidl. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 1 590 nemocných dětí. Jsme skutečně nesmírně vděčni vedení společnosti, všem jejím zaměstnancům a obdivuhodně laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom my nemohli skutečně celý rok nemocným dětem pomáhat.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 76 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2016 se podařilo pro nemocné děti získat úžasných 21 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 19 334 680 Kč a společnost Lidl tuto krásnou částku doplnila na rovných 21 miliónů korun. Co nejsrdečněji děkujeme.

Velice nás těší slova Pavla Stratila, generálního ředitele a jednatele společnosti Lidl ČR: „Sbírka Srdce dětem je už pevnou součástí našich prodejen. Lidé se na to těší, lidé rádi nabízejí tu příležitost přispět do sbírky, takže vaše sbírka je už součástí naší firmy“.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Získané finanční prostředky putují na úhradu jejich léčby, zdravotních a kompenzačních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s