KÁJÍK 11. 11. – 17. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se nám povedlo získat úžasných 38 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem zákazníkům, všem zaměstnancům i vedení společnosti Lidl Česká republika. Vám všem patří velký dík od nás a od rodin s vážně nemocnými dětmi!

Již pomáhá 4 712 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Kája, 12 let, autismus

Kája se měl narodit jako zdravé dítě. Nikdo neví, zda by tomu tak bylo, kdyby lékaři přistoupili na porod císařským řezem. Asi k tomu neviděli žádný důvod, proto mamince v jejím termínu porod vyvolávali. Ten byl opravdu velmi obtížný. Kája byl navíc chvíli přidušený, což se projevilo mnoha zdravotními problémy.

Měl srdeční vadu, několikrát během dne nedýchal, dále mu při porodu otočili ručičky i nožičky, které mu maminka musela stále masírovat. Nakonec se projevily i problémy se štítnou žlázou. Když se ani v deseti měsících pořádně nehýbal, skončil na magnetické rezonanci, kde objevili neznámé a netypické objekty na mozku. A aby toho nebylo málo, ve dvou letech se u Káji obje-vil těžký autismus, který se projevuje tím, že nesnáší neznámé lidi, větší kolektiv, jakékoliv změ-ny, a naopak lpí na všech zvycích. Maminka s Kájou pravidelně rehabilituje, navštěvuje speciální terapie, jezdí spolu na hypoterapie, protože to všechno jejímu synovi hodně pomáhá.

Kája velmi miluje chundelaté pejsky, proto maminka každou volnou chvíli jezdí ke strejdovi, který má chovnou stanici. Tam je její syn opravdu hodně spokojený. A o to se maminka ze všech svých sil snaží. Přeje si, aby její syn prožil šťastný život, i když s tak zásadním handicapem. Doufá, že se s ním naučí žít, že ho nebudou zraňovat lidé, kteří se k němu nebudou chovat hezky, kteří se mu budou třeba dokonce posmívat a moc by si přála, aby se jednou naučil samostatnosti.

Maminka je šťastná, že žije ve městě, kde je pro takto nemocné děti školka, škola i stacionář a ona může chodit do práce. Nejde jenom o to, že si vydělá tolik potřebné peníze, ale také si pa-radoxně odpočine a nabere sílu na další péči o svého nemocného syna. Ten navíc potřebuje speciální pravidelné rehabilitace, které zdravotní pojišťovny nehradí. Navíc jeden plat na tyto drahé rehabilitace nestačí, proto potřebuje naši pomoc.

Kájovi a dalším dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234. Nebo zaslat SMS ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM mezera 30, 60 nebo 90 na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci ob-drží 29, 59 nebo 89 Kč). Anebo si můžete pomocí platební karty zakoupit virtuální srdíčko, min. za 30 Kč – pomáhat můžete zde.

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 4. 11. do 17. 11. 2019.

Zakupte si u pokladem samolepku ve tvaru srdce, za minimální hodnotu 30 Kč, a dejte své srdce dětem.

Toto srdce můžete dětem darovat také virtuálně prostřednictvím naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 131 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už devět let pomáhá vážně nemocným dětem, vždy na podzim sbírkou Srdce dětem, ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu, ve všech prodejnách Lidl, zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více jak 3 662 nemocným dětem. Jsme skutečně nesmírně vděčni za mimořádnou podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i všem laskavým zákazníkům. Bez tohoto úžasného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla, společně se svými zákazníky, vážně nemocným dětem nádhernou částkou 131 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2018 se podařilo, pro nemocné děti, získat neuvěřitelných 30 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 28 557 850 Kč a společnost Lidl tuto nádhernou částku doplnila na rovných 30 miliónů korun. Všem opravdu co nejupřímněji děkujeme!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku už jako tradiční. Říká, že jejich zaměstnanci se už vždycky na sbírku těší a mají radost, s jakou důvěrou zákazníci sbírku přijímají. My jsme nesmírně za tuto ohromnou pomoc vděčni, je to neocenitelná pomoc pro všechny, kteří na laskavou pomoc od ostatních netrpělivě čekají.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější kompenzační pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky a také tolik důležité a pro děti potřebné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s