KRISTIÁN a SEBÍK 4. 10. – 10. 10. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se povedlo získat neuvěřitelných 43 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem, kdo se do pomoci zapojil. Velké dík patří zákazníkům, zaměstnancům a vedení společnosti Lidl Česká republika. Společně pomůžeme nemocným dětem, které naši pomoc potřebují.

Již pomáhá 1 202 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Kristián 4 roky a Sebík 3 roky, porucha autistického spektra

Když se Kristián narodil, vypadal jako zdravé miminko. Přibližně v roce o půl přišla do rodiny na návštěvu dětská doktorka. Kristiána sledovala a nakonec mamince řekla, že její syn je jiný, že má podezření na poruchu autistického spektra. Jde o závažné celoživotní onemocnění, které se objeví obvykle v prvních letech života a bohužel často je doprovázeno mentální retardací. Maminka tomu pochopitelně nechtěla věřit. Předpokládala, že synovo radostné poskakování patří k jeho věku.

Následné vyšetření tuto diagnózu bohužel potvrdilo. Za více než rok se narodil malý Sebastián a v jeho prvním roce se situace opakovala. Ukázalo se, že chlapeček trpí stejnou diagnózou jako jeho starší bratr. Aby toho nebylo málo, zůstala maminka se svými nemocnými syny sama. Ačkoliv oba jsou stejně nemocní, postupem času se projevují různě. Společné mají to, že si žijí ve svém vlastním světě a že se o ně maminka musí starat od rána do večera. Když má štěstí, tak se v noci vyspí, ale ani to není samozřejmostí.

Péče o kluky není vůbec jednoduchá. Aktuálně nemluví, jsou na plenách, špatně jedí, maminka je musí krmit a často se vztekají, když je něco jinak, než by si přáli. Dovedou být agresivní, na svá jména většinou nereagují, nepřijdou na zavolání, jsou schopni zmizet ze zahrady a ztratit se a dávat jim nějaké příkazy či zákazy je zcela zbytečné, na nic nereagují. Jsou vlastně sami sobě nebezpeční.

Maminka je často na pokraji svých sil. Snaží se, aby se její synové zvládli se svou nemocí vyrovnat, naučili se postarat se o sebe a taky komunikovat s ostatními. Ale je to hodně náročné, psychicky i finančně. Maminka totiž vyhledává nejrůznější terapie, které by mohly klukům pomoci. Patří k nim ABA terapie - jde o aplikovanou behaviorální analýzu, jejímž cílem je naučit děti novým dovednostem, které postupně nahrazují nežádoucí chování. Zároveň se zlepšuje sebeobsluha, komunikace, učení i sociální interakce.

Maminka se také snaží naučit se svými syny znakovou řeč, využívá velmi oblíbené a úspěšné hipoterapie, kterou kluci mají rádi a opravdu jim prospívá. Oblíbili si také různé sporty, hlavně plavání. Veškeré tyto aktivity si však maminka musí hradit sama a to dvakrát. Protože nemůže chodit do práce, musí spoléhat na pomoc od laskavých lidí.

Kristiánovi, Sebíkovi a dalším takto nemocným dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234 nebo můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru:
DMS ZIVOTDETEM 30
DMS ZIVOTDETEM 60
DMS ZIVOTDETEM 90
na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).

Můžete také pomoci platební kartou a zakoupit si virtuální srdíčko za min. 30 Kč, pomáhat můžete zde. Děkujeme všem za jakoukoliv pomoc!

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 1. 11. do 14. 11. 2021.

Zakupte si u pokladem samolepku ve tvaru srdce za minimální hodnotu 30 Kč a dejte své srdce dětem.

Toto srdce můžete dětem darovat také virtuálně prostřednictvím naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem společně se svými zákazníky již neuvěřitelnou částkou 208 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už jedenáct let pomáhá vážně nemocným dětem vždy na podzim sbírkou Srdce dětem ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu ve všech prodejnách Lidl zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již 5 925 nemocným dětem. Jsme opravdu velmi vděčni za mimořádnou, a dnes už tradiční podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky, vážně nemocným dětem obdivuhodnou částkou 208 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2020 se podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 39 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 37 052 366 Kč a společnost Lidl tuto úžasnou částku doplnila na rovných 39 miliónů korun. Všem opravdu ze srdce děkujeme za mimořádnou pomoc, která právě v současné náročné době byla obdivuhodná a nesmírně potřebná!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku jako tradiční. Je to velká naděje pro všechny rodiny s nemocnými dětmi do budoucna. Říká, že jejich zaměstnanci se na sbírku připravují a taky těší, i když je to pro ně opravdu hodně práce navíc. My sami v naší organizaci pravidelně obchody společnosti Lidl navštěvujeme, kupujeme si samolepky, lepíme je do výlohy a s velkým obdivem sledujeme, jak se do velká srdce plní malými srdíčky. Je to úžasná zpráva o naší společnosti. Moc děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojují a doufáme, že zapojí i v tomto roce. A zaměstnancům velký dík za trpělivé oslovování. Bez Vás by to prostě nešlo.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným i onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější potřebné pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky, ozdravné pobyty a také tolik důležité a pro děti nezbytné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí. Všem děkujeme za pomoc a podporu.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s