LAURINKA 5. 10. – 11. 10. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se nám povedlo získat úžasných 39 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem zákazníkům, zaměstnancům a vedení společnosti Lidl Česká republika. Společně se nám opět podaří pomoci dalším dětem, které pomoc potřebují.

Již pomáhá 4 333 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Laurinka, 5 let, autismus

Malá Laurinka se narodila jako úplně zdravé miminko. Prostě krásná holčička, která dělala rodičům velkou radost. Byla klidnější a taky nesmírně hodná, což u třetího dítěte v rodině nikomu nevadilo. Ale v sedmi měsících se přestala vyvíjet, jenom ležela a hýbala očičkama ze strany na stranu. Dokonce přestala jíst lžičkou, což v té době už uměla. Vyděšení rodiče s ní běželi k doktorovi, a nakonec skončili v nemocnici na neurologii, kde Laurinka týden ležela a dělali jí veškerá vyšetření, která ovšem žádný problém neodhalila.

Lékaři mamince doporučili rehabilitace, hlavně Vojtovu metodu, kterou cvičí do dneška a taky hipoterapii, takže holčička už od miminka jezdí na koni. Nakonec Laurinka skončila na magnetické rezonanci, kde zjistili, že má tzv. migrační poruchu, která by ovšem holčičce neměla způsobovat problémy, kterými trpěla. Rodiče si dokonce mysleli, že jejich holčička je hluchá, protože na ně vůbec nereagovala. Na foniatrii ale zjistili, že slyší opravdu velmi dobře. Nakonec Laurince diagnostikovali dětský autismus. Ten právě způsoboval ono divné chování, kdy například Laurinka dokázala ležet, dívat se do jednoho místa a vůbec nereagovat. Nebo propadala bezdůvodně nezvladatelné agresi.

Laurinka nakonec skončila u dětského psychiatra a dostala léky na zvládání emocí, a to jí velmi pomohlo. Rodiče začali s holčičkou docházet do specializovaného centra pro autisty a učili se s malou autistkou pracovat. Protože Laurinka nemluví, učí se s maminkou znakovou řeč, kterou denně trénuje a celá rodina má radost, že se dokáže s Laurinkou domluvit. Život s autistickým dítětem není vůbec snadný. Takto nemocnému dítěti není možné nic přikazovat či zakazovat, protože si žije ve svém světě a je velmi těžké se mu přiblížit. Na procházce venku si kolemjdoucí mohou myslet, že Laurinka je nevychovaná, protože se umí vztekat a projevovat agresivně, ale ona je pouze jiná a potřebuje hodně lásky a porozumění. To jí její rodina umí dát, jak to jen jde. K dalšímu rozvoji a posunu však potřebuje plno nejrůznějších pomůcek a různé terapie, které ovšem zdravotní pojišťovny nehradí. Proto potřebuje naši pomoc.

Laurince a dalším nemocným dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234 nebo můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMSmezeraZIVOTDETEMmezera30,60 nebo 90 na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).

Můžete také pomoci platební kartou a zakoupit si virtuální srdíčko za min. 30 Kč, pomáhat můžete zde. Děkujeme!

U pokladen prodejen Lidl si už samolepku ve tvaru srdíčka za minimální hodnotu 30 Kč nekoupíte.

Pomoci dětem můžete zakoupením virtuálního srdíčka pomocí naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem společně se svými zákazníky již neuvěřitelnou částkou 169 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už deset let pomáhá vážně nemocným dětem vždy na podzim sbírkou Srdce dětem ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu ve všech prodejnách Lidl zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více jak 4 766 nemocným dětem. Jsme opravdu velmi vděčni za mimořádnou, a dnes už tradiční podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky,vážně nemocným dětem obdivuhodnou částkou 169 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2019 se podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 38 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 36 360 635 Kč a společnost Lidl tuto úžasnou částku doplnila na rovných 38 miliónů korun. Všem opravdu ze srdce děkujeme za laskavou pomoc!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku jako tradiční. Je to velká naděje pro všechny rodiny s nemocnými dětmi. Říká, že jejich zaměstnanci se vždycky na sbírku těší, i když je to pro ně práce navíc. Mají radost, že zákazníci sbírku přijímají s ochotou i důvěrou. My jsme nesmírně za tuto ohromnou pomoc vděčni, je to neocenitelné pro všechny, kteří na laskavou podporu od ostatních netrpělivě čekají, v této složité koronavirové době ještě víc než kdy jindy.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným i onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější potřebné pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky, ozdravné pobyty a také tolik důležité a pro děti nezbytné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí. Všem děkujeme za pomoc a podporu.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2021 ŽIVOT DĚTEM o.p.s