MATÝSEK 2. 11. – 8. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Podívejte se také na video ze sbírky Srdce dětem. Nemocné děti díky nákupům v prodejnách Lidl dostanou 20 000 000 Kč. Děkujeme, že jste se také zapojili!

Již pomáhá 3 581 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

MATĚJ – dětská leukémie – 3 roky

Když se dneska tříletý Matěj, kterému doma říkají Matýsek, narodil, byl naprosto zdravé miminko. Ve třech měsících s ním maminka šla na povinné očkování hexavakcínou. Během týdne začal být chlapeček unavený, plačtivý a velmi bledý. A tak s ním maminka zajela k doktorovi. Rozbor krve ukázal, že Matýskovy hodnoty leukocytů jsou neslučitelné se životem. Byl to šok. Tehdy se poprvé rodiče Matýska dozvěděli, že jejich syn onemocněl dětskou leukémií. Rychlá záchranná služba ho převezla do Brna na kojeneckou onkologii.

Tato forma leukémie je vzácná, a velmi zákeřná. Ročně postihne maximálně dvě děti.

V Brně Matýskovi provedli výměnnou trasfúzi krve, která se povedla, a hodnoty leukocytů začaly postupně klesat. Rakovina však zasáhla také centrální nervovou soustavu. Dlouhých sedm měsíců strávil chlapeček na jednotce intenzivní péče, kde pravidelně dostával velmi agresivní chematerapii. Byl však velmi statečný a všichni si ho zamilovali pro jeho krásný úsměv. Nemocnice se vlastně stala jeho prvním domovem.

Matýsek čekal na transplantaci kostní dřeně, bez které by měl jen deseti procentní šanci na uzdravení. Až se konečně na rodinu usmálo štěstí v podobě vhodného dárce z Francie. A tak v motolské nemocnici v Praze lékaři provedli transplantaci z pupečníkové krve. Tady strávil chlapeček i s maminkou dva měsíce a celý rok musel dodržovat přísnou dietu i byl v naprosté izolaci. Rodina však byla šťastná. Všichni začali věřit, že se Matýsek uzdraví.

Dneska se Matýskův zdravotní stav pomalu stabilizuje. Zatím nemůže do školky a do většího kolektivu dětí, protože nesmí být ohrožena jeho imunita. Vyhráno však ještě nemá, protože až pět let po transplantaci kostní dřeně se může říct, že dopadla skutečně dobře.

Matýsek potřebuje speciální léky, vitamíny, nízkobakteriální stravu, má doporučené ozdravné pobyty v horách. Pojišťovna ale všechno nehradí.

Pomoci můžete libovolnou částkou na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234, nebo zasláním sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM na číslo 87777
(cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč)

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 16. 11. do 29. 11. 2015.

Zakupte si samolepku za 30 Kč

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 35 500 000 Kč.

Lidl a Život dětem pomáhají sbírkou Srdce dětem

Již pět let spolupracuje obchodní řetězec Lidl s organizací Život dětem. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 500 nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 35 500 000 Kč. V loňském roce byla vybrána rekordní částka, která přesáhla 12,5 milionů korun a společnost Lidl tuto částku navýšila na 14 milionů korun.

„Jsem rád, že jsme nalezli důvěryhodný projekt, ve kterém je možné využít sílu našich prodejen a přispět tak na dobrou věc a pomoci mnoha dětem zkvalitnit jejich nelehký život,“ říká Michal Farník, jednatel společnosti Lidl.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Získané finanční prostředky putují na úhradu jejich léčby, zdravotních a kompenzačních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s