MAXÍK 4. 11. – 10. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se nám povedlo získat úžasných 38 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem zákazníkům, všem zaměstnancům i vedení společnosti Lidl Česká republika. Vám všem patří velký dík od nás a od rodin s vážně nemocnými dětmi!

Již pomáhá 5 775 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Maxík, 1 rok, spinální svalová atrofie

Mladým rodičům se narodil na první pohled krásný zdravý chlapeček, který dostal jméno Maxík. Chlapeček už v prvním měsíci dostal zánět močového měchýře, a tak musel i s maminkou do nemocnice, kde mu nasadili antibiotika.

Chlapeček se vyvíjel jako každé jiné děťátko. Kopal nožičkama, mával ručičkama, prostě veselé miminko. Ve dvou a půl měsících si maminka všimla, že nepase koníky, nezvedá hlavičku, jenom tak leží na bříšku skoro bez pohybu. To se jí ani trochu nelíbilo, a tak zamířila k doktorovi. Po několika vyšetřeních museli rodiče na genetické testy, a nakonec si vyslechli krutou dignózu.

Jejich Maxík trpí vzácným genetickým onemocněním – spinální svalovou atrofií. Maminka s tatínkem se dozvěděli, že tato nemoc postupně oslabuje všechny svaly, které nakonec vypoví službu úplně a dítě přibližně ve dvou letech umírá. To byla velmi tvrdá zpráva. Zároveň se však dozvěděli, že u nás byl před rokem schválený opravdu drahý lék Spinraza, který sice nemoc nevyléčí, ale může ji pozastavit.

Rodiče s tímto řešením nadšeně souhlasili. Už po první dávce viděli na Maxíkovi velké pokroky. Postupně se začal pohybově zlepšovat. Chytá se za nožičky, sahá po hračkách, otáčí se. Maminka o svého milovaného syna pečuje s velkou láskou a péčí. Do práce chodí jenom tatínek, proto mají co dělat, aby všechno zvládli.

Maxík totiž potřebuje mnoho nejrůznějších pomůcek, které pojišťovny hradí jen částečně. A drahé rehabilitace, které chlapečkovi v pohybu mohou pomoci, pojišťovny nehradí vůbec. Na doplatek všech pomůcek a úhradu potřebných rehabilitací je rodinný rozpočet už krátký. Věří, že jim pomohou laskaví lidé.

Maxíkovi a dalším dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234. Nebo zaslat SMS ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM mezera 30, 60 nebo 90 na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč). Anebo si můžete pomocí platební karty zakoupit virtuální srdíčko, min. za 30 Kč – pomáhat můžete zde.

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 4. 11. do 17. 11. 2019.

Zakupte si u pokladem samolepku ve tvaru srdce, za minimální hodnotu 30 Kč, a dejte své srdce dětem.

Toto srdce můžete dětem darovat také virtuálně prostřednictvím naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 131 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už devět let pomáhá vážně nemocným dětem, vždy na podzim sbírkou Srdce dětem, ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu, ve všech prodejnách Lidl, zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více jak 3 662 nemocným dětem. Jsme skutečně nesmírně vděčni za mimořádnou podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i všem laskavým zákazníkům. Bez tohoto úžasného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla, společně se svými zákazníky, vážně nemocným dětem nádhernou částkou 131 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2018 se podařilo, pro nemocné děti, získat neuvěřitelných 30 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 28 557 850 Kč a společnost Lidl tuto nádhernou částku doplnila na rovných 30 miliónů korun. Všem opravdu co nejupřímněji děkujeme!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku už jako tradiční. Říká, že jejich zaměstnanci se už vždycky na sbírku těší a mají radost, s jakou důvěrou zákazníci sbírku přijímají. My jsme nesmírně za tuto ohromnou pomoc vděčni, je to neocenitelná pomoc pro všechny, kteří na laskavou pomoc od ostatních netrpělivě čekají.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější kompenzační pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky a také tolik důležité a pro děti potřebné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s