Samík 26. 10. – 1. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se nám povedlo získat úžasných 39 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem zákazníkům, zaměstnancům a vedení společnosti Lidl Česká republika. Společně se nám opět podaří pomoci dalším dětem, které pomoc potřebují.

Již pomáhá 3 841 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Samík, 9 let, nemoc motýlích křídel

Dneska devitiletý Samík měl problémy hned po narození. V rámci novorozeneckého screeningu mu z patičky odebrali krev a po vpichu se mu ihned strhla kůže. Navíc měl pod nehtíkem puchýřek. Lékaři měli podezření na vážné genetické onemocnění epidermolysis bullosa, laicky nemoc motýlích křídel. A proto poslali maminku s miminkem do EB centra, na specializované pracoviště do Brna k doktorce MUDr. Evě Bučkové, která se touto nemocí dlouhá léta zabývá. Ta se podívala na maminku, prohlédla si její nehty na rukou i na nohou a okamžitě poznala, že i ona trpí stejnou nemocí.

Konečně maminka zjistila, proč od dětství měla velmi tenkou kůži, samé odřeniny a puchýře, o kterých tehdy lékaři hovořili jako o ekzému. V EB centru se maminka dozvěděla, že nemoc motýlích křídel je nevyléčitelné genetické onemocnění, které způsobuje při sebemenším tlaku velké množství puchýřů a značné odřeniny, ze kterých se strhává kůže až do krve a obnovuje se jen velmi obtížně, protože je křehká jako křídla motýla. Navíc se nemocným postupně deformují nehty, až mizí úplně. Maminka proto dává celý život na Samíka velký pozor, postýlku mu jako miminku musela obložit měkkými polštářky, aby se neporanil a když trochu povyrostl, hlídala a hlídá do dneška, aby zbytečně nepadal, neodřel si kolínka nebo ruce.

Sedřená kůže se takto nemocným dětem těžce hojí a musí se dezinfikovat, důkladně ošetřit a zavázat, což maminka Samíka dělá každý den. Přitom spotřebuje velké množství zdravotního materiálu, který zdravotní pojišťovny hradí jen částečně. Dneska je Samíkovi devět let a nemůže dělat to, co dělají kluci v jeho věku. Nemůže hrát fotbal, jezdit na kole nebo třeba lézt po stromech. Sebemenší neopatrný pohyb, bouchnutí nebo třeba pád mu způsobí další bolestivé odřeniny nebo puchýře. Dětem s nemocí motýlích křídel nesmírně pomáhá pobyt u moře. Slaná voda a mořský vzduch hojí bolavé rány přímo zázračně. Rodina si sama tento ozdravný pobyt dovolit nemůže, proto potřebuje naši pomoc.

Samíkovi a dalším nemocným dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234 nebo můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMSmezeraZIVOTDETEMmezera30,60 nebo 90 na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).

Můžete také pomoci platební kartou a zakoupit si virtuální srdíčko za min. 30 Kč, pomáhat můžete zde. Děkujeme!

U pokladen prodejen Lidl si už samolepku ve tvaru srdíčka za minimální hodnotu 30 Kč nekoupíte.

Pomoci dětem můžete zakoupením virtuálního srdíčka pomocí naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem společně se svými zákazníky již neuvěřitelnou částkou 169 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už deset let pomáhá vážně nemocným dětem vždy na podzim sbírkou Srdce dětem ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu ve všech prodejnách Lidl zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více jak 4 766 nemocným dětem. Jsme opravdu velmi vděčni za mimořádnou, a dnes už tradiční podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky,vážně nemocným dětem obdivuhodnou částkou 169 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2019 se podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 38 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 36 360 635 Kč a společnost Lidl tuto úžasnou částku doplnila na rovných 38 miliónů korun. Všem opravdu ze srdce děkujeme za laskavou pomoc!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku jako tradiční. Je to velká naděje pro všechny rodiny s nemocnými dětmi. Říká, že jejich zaměstnanci se vždycky na sbírku těší, i když je to pro ně práce navíc. Mají radost, že zákazníci sbírku přijímají s ochotou i důvěrou. My jsme nesmírně za tuto ohromnou pomoc vděčni, je to neocenitelné pro všechny, kteří na laskavou podporu od ostatních netrpělivě čekají, v této složité koronavirové době ještě víc než kdy jindy.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným i onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější potřebné pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky, ozdravné pobyty a také tolik důležité a pro děti nezbytné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí. Všem děkujeme za pomoc a podporu.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2021 ŽIVOT DĚTEM o.p.s