Samulka 2. 11. – 8. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se nám povedlo získat úžasných 39 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem zákazníkům, zaměstnancům a vedení společnosti Lidl Česká republika. Společně se nám opět podaří pomoci dalším dětem, které pomoc potřebují.

Již pomáhá 14 449 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Samulka, 4 roky, leukémie

Když byl Malé Samulce rok a půl, začaly se ji na rukou i na nohou tvořit červené tečky. Rodiče to vyděsilo a okamžitě běželi s holčičkou k lékaři. Po různých vyšetřeních se dozvěděli, že Samulka trpí Henochovou Schönleinovou purpurou, onemocněním, při kterém praskají žilky a cévky.  Tato nemoc často vzniká po infekci horních cest dýchacích, nebo může být vyvolána i léky. A kromě praskání žil a cév se projevuje velkými skvrnami na kůži, bolestmi břicha, artritidou a postižením ledvin. V léčbě mohou pomoci kortikoidy a klidový režim. Samulka co čtrnáct dní trpěla vysokými horečkami a při rozboru krve měla zvýšené bílé krvinky. Pro lékaře bylo všechno v pořádku, tvrdili, že za to může ona Henochova Schönleinova purpura.

Holčička byla však pořád nemocná. To se mamince nezdálo, proto nakonec změnila dětskou lékařku. Nové lékařce se holčiččin stav vůbec nelíbil a ihned ji poslala do motolské nemocnice v Praze na důkladné vyšetření. Každý týden jezdila maminka se Samulkou na odběry krve a na odběr kostní dřeně. První výsledky dopadly dobře, ale holčička musela ještě na jeden odběr kostní dřeně a taky čekala na výsledek genetických testů. Ty odhalily neurofibrózu, což je dědičné onemocnění, které se bohužel může projevit zcela výjimečně i jako leukémie. A tu potvrdil i druhý odběr kostní dřeně.

A tak Samulka začala dojíždět do motolské nemocnice na slabší chemoterapie a čekala na dárce, aby mohla podstoupit transplantaci kostní dřeně. A konečně se maminka i Samulka dočkaly. Týden před transplantací byly obě na transplantační jednotce ve speciálním sterilním pokoji a holčička dostala mnohem silnější chemoterapii. Po transplantaci prožila Samulka s maminkou padesát čtyři dnů v motolské nemocnici. Nakonec mohly konečně domů. Jenže radost z uzdravení trvala jen pět měsíců. Samulce se leukémie vrátila a čekala ji další transplantace. Problém byl dárce, který se našel až po velké kampani, kterou zorganizovala Samulčina nešťastná maminka.

Ovšem druhá transplantace byla úplně jiná než ta první. Holčička měla pozitivní herpes vir a dostala antibiotika, která však nechtěla zabírat. Nakonec se to povedlo, transplantace byla úspěšná a Samulka po šedesáti dnech mohla jít domů. Co bude dál, nikdo neví. Všichni věří, že svůj boj o život vyhraje, protože v současné době prozatím třetí transplantace možná není. Nezbývá, než doufat a věřit! A dopřát Samulce různé ozdravné pobyty, které její zdraví mohou utužit. Ty jsou však velmi finančně náročné a zdravotní pojišťovny nehradí úplně vše. Statečné holčičce tak můžeme pomoci my všichni.

Samulce a dalším nemocným dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234 nebo můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMSmezeraZIVOTDETEMmezera30,60 nebo 90 na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).

Můžete také pomoci platební kartou a zakoupit si virtuální srdíčko za min. 30 Kč, pomáhat můžete zde. Děkujeme!

U pokladen prodejen Lidl si už samolepku ve tvaru srdíčka za minimální hodnotu 30 Kč nekoupíte.

Pomoci dětem můžete zakoupením virtuálního srdíčka pomocí naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem společně se svými zákazníky již neuvěřitelnou částkou 169 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už deset let pomáhá vážně nemocným dětem vždy na podzim sbírkou Srdce dětem ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu ve všech prodejnách Lidl zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více jak 4 766 nemocným dětem. Jsme opravdu velmi vděčni za mimořádnou, a dnes už tradiční podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky,vážně nemocným dětem obdivuhodnou částkou 169 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2019 se podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 38 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 36 360 635 Kč a společnost Lidl tuto úžasnou částku doplnila na rovných 38 miliónů korun. Všem opravdu ze srdce děkujeme za laskavou pomoc!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku jako tradiční. Je to velká naděje pro všechny rodiny s nemocnými dětmi. Říká, že jejich zaměstnanci se vždycky na sbírku těší, i když je to pro ně práce navíc. Mají radost, že zákazníci sbírku přijímají s ochotou i důvěrou. My jsme nesmírně za tuto ohromnou pomoc vděčni, je to neocenitelné pro všechny, kteří na laskavou podporu od ostatních netrpělivě čekají, v této složité koronavirové době ještě víc než kdy jindy.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným i onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější potřebné pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky, ozdravné pobyty a také tolik důležité a pro děti nezbytné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí. Všem děkujeme za pomoc a podporu.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2021 ŽIVOT DĚTEM o.p.s