ŠIMONEK 19. 10. – 25. 10. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Podívejte se také na video ze sbírky Srdce dětem. Nemocné děti díky nákupům v prodejnách Lidl dostanou 20 000 000 Kč. Děkujeme, že jste se také zapojili!

Již pomáhá 3 031 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

ŠIMON – cystická fibróza – 6 let

Šestiletý Šimon je veselý a hravý chlapec. Na první pohled není vůbec vidět, že je vážně nemocný. Trpí cystickou fibrózou, které se říká „nemoc slaných dětí“. Projevuje se nadměrným hromaděním hlenů do plic i zažívacího traktu a postupně do dalších orgánů. Jedná se o vzácné onemocnění, vyskytující se u jednoho ze 2 500 narozených dětí.

Malý Šimon musí několikrát denně inhalovat a provádět dechovou rehabilitaci, která přispívá k očištění dýchacích cest a snižuje riziko infekce. Pro inhalaci chlapeček používá přenosný dýchací inhalátor, který mu dovoluje pobyt mimo domov, výlety do přírody a třeba i dovolenou. Kromě toho maminka se synem jezdí každý měsíc s velkými obavami na kontroly do nemocnice.

Rodina se o Šimona stará s velkou láskou. Nakupuje hodně vitamínů, aby se podařilo zlepšit jeho imunitu. Jakákoliv infekce totiž chlapce oslabuje a hrozí mu další pobyt v nemocnici.

Cystická fibróza není nakažlivá, nemocný se s ní narodí a příznaky této nemoci se objeví velmi brzy. Projevuje se opakovanými infekcemi dýchacích cest, které postupně způsobují poškození plic. Navíc špatně funguje slinivka, která vylučuje trávicí enzymy, a tak nemocní špatně tráví potravu. Současná medicína bohužel na tuto nemoc nezná lék, a těm, kteří cystickou fibrózou trpí, hrozí předčasné úmrtí.

Pro děti takto postižené jsou velmi prospěšné častější pobyty u moře nebo na horách.

Popřejme malému Šimonovi, aby i přes toto onemocnění žil co nejdelší plnohodnotný život v láskyplné rodině.

Pomoci můžete libovolnou částkou na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234, nebo zasláním sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM na číslo 87777
(cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč)

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 16. 11. do 29. 11. 2015.

Zakupte si samolepku za 30 Kč

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 35 500 000 Kč.

Lidl a Život dětem pomáhají sbírkou Srdce dětem

Již pět let spolupracuje obchodní řetězec Lidl s organizací Život dětem. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 500 nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 35 500 000 Kč. V loňském roce byla vybrána rekordní částka, která přesáhla 12,5 milionů korun a společnost Lidl tuto částku navýšila na 14 milionů korun.

„Jsem rád, že jsme nalezli důvěryhodný projekt, ve kterém je možné využít sílu našich prodejen a přispět tak na dobrou věc a pomoci mnoha dětem zkvalitnit jejich nelehký život,“ říká Michal Farník, jednatel společnosti Lidl.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Získané finanční prostředky putují na úhradu jejich léčby, zdravotních a kompenzačních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2021 ŽIVOT DĚTEM o.p.s