Sofinka 16. 11. – 22. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se nám povedlo získat úžasných 39 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem zákazníkům, zaměstnancům a vedení společnosti Lidl Česká republika. Společně se nám opět podaří pomoci dalším dětem, které pomoc potřebují.

Již pomáhá 5 989 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Sofinka, 7 let, cystická fibróza

Sofinka se narodila jako úplně zdravá holčička. Když jí byl jeden měsíc, dozvěděli se rodiče, že jejich holčička trpí cystickou fibrózou. Jedná se genetické onemocnění, které postihuje dýchací a trávicí soustavu, především slinivku. Nemocní produkují velké množství soli, proto se jim často říká „slané děti“. Kdysi přicházeli lékaři na toto onemocnění vlastně náhodou. V posledních letech se už po narození odebírá miminkům z patičky kapka krve a provádí se novorozenecký screnning.

Je to nesmírně dobře, protože čím dříve se tato nemoc odhalí, tím dříve je možné začít s dětmi inhalovat a chránit plíce dítěte. V nich se tvoří neustále hustý hlen, který plíce stále více a více poškozuje a postupně ohrožuje život dítěte. Maminka Sofinky do té doby o cystické fibróze nic nevěděla a musela se naučit s touto zákeřnou nemocí žít. Nejhorší zprávou bylo, že děti s cystickou fibrózou se dožívají přibližně 37 let. To byla krutá zpráva, na druhé straně se dozvěděla, že ještě v devadesátých letech to bylo pouze dvacet let, a proto má Sofinka naději, že časem vývojem zdravotnictví se bude věk nemocných prodlužovat. V rodině začali všechno řádně dezinfikovat, včetně odpadů a malá holčička musela třikrát denně inhalovat, aby plíce důkladně vyčistila. Kvůli sebemenší infekci ji čekají velké dávky antibiotik. A velkým strašákem pro všechny je zápal plic, který už holčička prodělala a skončila ve vážném stavu v nemocnici.

Maminka pro svou dcerku vymýšlí nejrůznější cviky, které podporují dýchání, velmi jí pomáhá třeba skákání na trampolíně a také hra na flétnu, která hlen dokáže uvolnit. Dětem s cystickou fibrózou nefunguje skoro vůbec slinivka. A to je důvod, proč mají velké problémy s trávením. Proto Sofinka polyká před každým jídlem trávicí enzymy, kreony a maminka jí připravuje vysokokalorické jídlo, protože musí posílit její organismus a ochránit velmi ohrožené plíce. Dětem s cystickou fibrózou nesmírně pomáhá delší pobyt u moře, slaná voda a mořský vzduch, který dokáže nemocné plíce důkladně vyčistit. Na takový pobyt však potřebuje rodina získat finance, které nemá. Proto jim můžeme společně pomoci.

Sofince a dalším nemocným dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234 nebo můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMSmezeraZIVOTDETEMmezera30,60 nebo 90 na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).

Můžete také pomoci platební kartou a zakoupit si virtuální srdíčko za min. 30 Kč, pomáhat můžete zde. Děkujeme!

U pokladen prodejen Lidl si už samolepku ve tvaru srdíčka za minimální hodnotu 30 Kč nekoupíte.

Pomoci dětem můžete zakoupením virtuálního srdíčka pomocí naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem společně se svými zákazníky již neuvěřitelnou částkou 169 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už deset let pomáhá vážně nemocným dětem vždy na podzim sbírkou Srdce dětem ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu ve všech prodejnách Lidl zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více jak 4 766 nemocným dětem. Jsme opravdu velmi vděčni za mimořádnou, a dnes už tradiční podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky,vážně nemocným dětem obdivuhodnou částkou 169 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2019 se podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 38 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 36 360 635 Kč a společnost Lidl tuto úžasnou částku doplnila na rovných 38 miliónů korun. Všem opravdu ze srdce děkujeme za laskavou pomoc!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku jako tradiční. Je to velká naděje pro všechny rodiny s nemocnými dětmi. Říká, že jejich zaměstnanci se vždycky na sbírku těší, i když je to pro ně práce navíc. Mají radost, že zákazníci sbírku přijímají s ochotou i důvěrou. My jsme nesmírně za tuto ohromnou pomoc vděčni, je to neocenitelné pro všechny, kteří na laskavou podporu od ostatních netrpělivě čekají, v této složité koronavirové době ještě víc než kdy jindy.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným i onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější potřebné pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky, ozdravné pobyty a také tolik důležité a pro děti nezbytné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí. Všem děkujeme za pomoc a podporu.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2021 ŽIVOT DĚTEM o.p.s