TEREZKA 24. 10. – 30. 10. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Podívejte se také na video ze sbírky Srdce dětem. Nemocné děti díky nákupům v prodejnách Lidl dostanou 21 000 000 Kč. Děkujeme, že jste se také zapojili!

Již pomáhá 3 101 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

TEREZKA, nádorové onemocnění

Když se v rodině narodí dvojčata a ještě k tomu kluk a holka, je to velké štěstí. Mamince Terezky se to povedlo a celých pět let měla z obou dětí opravdu velkou radost. Byly to krásné, chytré a moc hodné děti.

Jenže když bylo Terezce pět let, začala jí pobolívat hlavička a taky jí vypadávaly vlásky. Maminka s ní běžela k lékaři, ale ten řekl, že to nic není a poslal je domů. Jenže bolesti hlavy nepřestávaly a tak maminka znovu zamířila k lékaři, zase marně. Nakonec ji i ve školce upozornili, že s Terezkou není něco v pořádku. Byla rychle unavená, usínala a neustále si stěžovala na bolest hlavy.

Jednoho dne se Terezka probudila a řekla mamince, že nevidí. Pak už šlo všechno velmi rychle. V nemocnici odebrali holčičce mozkomíšní mok a zjistili, že jí v hlavě, za očima celý život rostl nádor. Tím, jak se zvětšoval, způsoboval opravdu velké bolesti hlavy a nakonec poškodil i zrak. Terezku okamžitě operovali, a když to její zdravotní stav dovolil, začala docházet na ozařování. Domů se vrátila ve velmi žalostném stavu s prognózou, že už nikdy nebude mluvit, chodit a zůstane ležák. Kromě toho měla a stále má narušené centrum žízně, takže neví, že by se měla napít a taky centrum sytosti, prostě by pořád jedla a maminka musí hlídat, kolik toho Terezka sní.

Terezka prošla velkou proměnou, ale maminka byla šťastná, že žije. Začala ji všechno učit od začátku. A navzdory prognóze lékařů Terezka začíná pomalu chodit, snaží se mluvit a dokonce se jí zlepšil i zrak. Je to vlastně zázrak, který by nebyl zapotřebí, kdyby lékaři na nádor přišli včas.

Terezka potřebuje pro zlepšení pohybu, motoriky i mluvení různé rehabilitační pomůcky, které ji naučí všechno, co už kdysi uměla.

Pomoci můžete libovolnou částkou na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234, nebo zasláním sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM na číslo 87777
(cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč)

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 7. 11. do 20. 11. 2016.

Zakupte si samolepku za 30 Kč

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 76 500 000 Kč.

Lidl a Život dětem pomáhají sbírkou Srdce dětem

Již sedm let spolupracuje Život dětem s obchodním řetězcem Lidl. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 1 590 nemocných dětí. Jsme skutečně nesmírně vděčni vedení společnosti, všem jejím zaměstnancům a obdivuhodně laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom my nemohli skutečně celý rok nemocným dětem pomáhat.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 76 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2016 se podařilo pro nemocné děti získat úžasných 21 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 19 334 680 Kč a společnost Lidl tuto krásnou částku doplnila na rovných 21 miliónů korun. Co nejsrdečněji děkujeme.

Velice nás těší slova Pavla Stratila, generálního ředitele a jednatele společnosti Lidl ČR: „Sbírka Srdce dětem je už pevnou součástí našich prodejen. Lidé se na to těší, lidé rádi nabízejí tu příležitost přispět do sbírky, takže vaše sbírka je už součástí naší firmy“.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Získané finanční prostředky putují na úhradu jejich léčby, zdravotních a kompenzačních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s