VERUNKA 31. 10. – 6. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Podívejte se také na video ze sbírky Srdce dětem. Nemocné děti díky nákupům v prodejnách Lidl dostanou 21 000 000 Kč. Děkujeme, že jste se také zapojili!

Již pomáhá 3 258 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

VERUNKA, nemoc motýlích křídel

Verunka je krásná, usměvavá holčička, která hraje na klavír, jezdí na kole, plave, prostě se snaží dělat všechno, co její starší sestřička. Jenže osud jí nadělil velmi těžké, život ohrožující onemocnění epidermolysis bullosa, kterému se laicky říká nemoc motýlích křídel. Toto vzácné, nevyléčitelné onemocnění je způsobeno mutací jedenácti genů a projevuje se zejména na kůži, na které se při minimální mechanické zátěži vytvářejí puchýře nebo trhliny. Lidé postižení tímto onemocněním mají kůži křehkou jako motýlí křídla a jakýkoli tlak na jejich kůži je rizikový. Poraněná kůže je velmi citlivá a rány neustále bolí.

I Verunce se brzy po narození objevil na patičce puchýřek, který rodiče vyplašil, ale mysleli si, že vznikl po odběru krve. Později se jí na zadečku sedřela kůže. I tehdy si rodiče mysleli, že jde o pouhé opruzení. Jenže puchýře i sedřeniny se objevovaly stále častěji, proto rodiče začali hledat lékařskou pomoc. Nakonec po několika měsících skončili v EB centru v Brně, kde definitivně potvrdili krutou diagnózu. Verunka má nemoc motýlích křídel. Od té doby se snaží, aby se Verunka nezranila, protože její kůže je velmi křehká. A když se objeví puchýř, musí ho ihned ošetřit, stejně tak sedřenou kůži na různých místech těla.

A tak holčičce každý den obvazují poškozená místa a i v létě nosí speciální rukavice, které ji chrání kůži na rukou. Rodina musí doplácet ošetřující materiál, které pojišťovny v plné výši nehradí a snaží se šetřit, aby mohla aspoň jednou ročně odjet k moři, protože tamní klima a mořská voda Verunce velmi pomáhá. Pokožka se tam hojí mnohem rychleji než v našich klimatických podmínkách. Rodiče vědí, jak je náročný život s touto nemocí a snaží se, aby Verunka prožívala stejně radostné dětství jako její starší sestřička.

Pomozte nám zaplatit Verunce ozdravný pobyt u moře, kde se budou vlivem slané vody všechny její puchýře a sedřeniny mnohem lépe hojit.

Pomoci můžete libovolnou částkou na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234, nebo zasláním sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM na číslo 87777
(cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč)

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 7. 11. do 20. 11. 2016.

Zakupte si samolepku za 30 Kč

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 76 500 000 Kč.

Lidl a Život dětem pomáhají sbírkou Srdce dětem

Již sedm let spolupracuje Život dětem s obchodním řetězcem Lidl. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 1 590 nemocných dětí. Jsme skutečně nesmírně vděčni vedení společnosti, všem jejím zaměstnancům a obdivuhodně laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom my nemohli skutečně celý rok nemocným dětem pomáhat.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 76 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2016 se podařilo pro nemocné děti získat úžasných 21 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 19 334 680 Kč a společnost Lidl tuto krásnou částku doplnila na rovných 21 miliónů korun. Co nejsrdečněji děkujeme.

Velice nás těší slova Pavla Stratila, generálního ředitele a jednatele společnosti Lidl ČR: „Sbírka Srdce dětem je už pevnou součástí našich prodejen. Lidé se na to těší, lidé rádi nabízejí tu příležitost přispět do sbírky, takže vaše sbírka je už součástí naší firmy“.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Získané finanční prostředky putují na úhradu jejich léčby, zdravotních a kompenzačních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s