Vilímek 9. 11. – 15. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se nám povedlo získat úžasných 39 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem zákazníkům, zaměstnancům a vedení společnosti Lidl Česká republika. Společně se nám opět podaří pomoci dalším dětem, které pomoc potřebují.

Již pomáhá 15 299 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Vilímek, 4 roky, mukopolysacharidóza

Vilímek se narodil jako krásný chlapeček, který musel strávil v inkubátoru v umělém spánku s podporou dýchání deset dnů. Domů si ho rodiče ale odnášeli jako zdravé miminko. Stále měl však nějaké zdravotní problémy. Trpěl respiračními nemocemi a musel taky na operaci tříselné kýly. Kromě toho měl velké problémy se spánkem, v noci se několikrát probouzel, brečel a byl hodně mrzutý. V roce dokonce dostal zápal plic a skončil v nemocnici. Lékař si Vilémka prohlédl a řekl mamince, že má podezření na nějaké genetické onemocnění, protože Vilémek má výrazné oči, husté obočí i velké lícní kosti. Proto chlapečkovi odebral moč, kterou poslal na specializované pracoviště do Prahy, kam nakonec museli zajet i rodiče chlapečka.

Tam se dozvěděli, že jejich syn trpí mukopolysacharidozou. Vzácným genetickým onemocněním, které je velmi kruté. Dítě je přibližně do roka a půl v podstatě zdravé, potom se začne chovat tak trochu divně, např. padá, ale přitom je velmi hyperaktivní, což se postupně vytrácí, až dítě skončí nejprve na vozíku a potom bezvládně v posteli, zcela odkázané na pomoc rodičů a musí být krmeno hadičkou, tzv. pegem. V dnešní době děti s nejtěžší formou mukopolysacharidózy žijí deset, maximálně dvacet let. Nemocným chybí v těle životně důležitý enzym, který štěpí mukopolysacharidy. Z těla se jim nevylučují odpadní látky, zůstávají v něm a hromadí se v různých orgánech, které postupem času nenávratně poškozují.

V dnešní době se Vilímek už špatně pohybuje, musí jezdit v kočárku a k tomu nemluví. Péče o něj je velmi náročná, proto jsou rodiče vděční, že jim pomáhá „teta“, která je dneska vlastně členem domácnosti. Lékaři nabídli nešťastným rodičům naději na pozastavení progrese této kruté nemoci, poměrně drahou enzymoterapii. Proto s Vilémkem celý rok jezdili každý týden do nemocnice na tříhodinové infuze. Ty mu bohužel nepomáhaly, a tak se s lékaři domluvili na jejich ukončení. Dneska dobře vědí, že s nimi jejich syn bude jen velmi krátce. Proto se snaží, aby prožil ty roky v lásce, kterou mu dávají, jak jen mohou. Budou postupně pro syna potřebovat hodně drahých pomůcek. Ty si však nemohou ze svých platů dovolit. Společně jim však můžeme pomoci.

Vilémkovi a dalším nemocným dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234 nebo můžete zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMSmezeraZIVOTDETEMmezera30,60 nebo 90 na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč).

Můžete také pomoci platební kartou a zakoupit si virtuální srdíčko za min. 30 Kč, pomáhat můžete zde. Děkujeme!

U pokladen prodejen Lidl si už samolepku ve tvaru srdíčka za minimální hodnotu 30 Kč nekoupíte.

Pomoci dětem můžete zakoupením virtuálního srdíčka pomocí naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem společně se svými zákazníky již neuvěřitelnou částkou 169 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už deset let pomáhá vážně nemocným dětem vždy na podzim sbírkou Srdce dětem ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu ve všech prodejnách Lidl zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více jak 4 766 nemocným dětem. Jsme opravdu velmi vděčni za mimořádnou, a dnes už tradiční podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i laskavým zákazníkům. Bez tohoto nádherného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky,vážně nemocným dětem obdivuhodnou částkou 169 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2019 se podařilo pro nemocné děti získat neuvěřitelných 38 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 36 360 635 Kč a společnost Lidl tuto úžasnou částku doplnila na rovných 38 miliónů korun. Všem opravdu ze srdce děkujeme za laskavou pomoc!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku jako tradiční. Je to velká naděje pro všechny rodiny s nemocnými dětmi. Říká, že jejich zaměstnanci se vždycky na sbírku těší, i když je to pro ně práce navíc. Mají radost, že zákazníci sbírku přijímají s ochotou i důvěrou. My jsme nesmírně za tuto ohromnou pomoc vděčni, je to neocenitelné pro všechny, kteří na laskavou podporu od ostatních netrpělivě čekají, v této složité koronavirové době ještě víc než kdy jindy.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným i onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější potřebné pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky, ozdravné pobyty a také tolik důležité a pro děti nezbytné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí. Všem děkujeme za pomoc a podporu.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2021 ŽIVOT DĚTEM o.p.s