VOJTÍŠEK 7. 10. – 13. 10. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Společně se nám povedlo získat úžasných 38 000 000 Kč pro nemocné děti. Děkujeme všem zákazníkům, všem zaměstnancům i vedení společnosti Lidl Česká republika. Vám všem patří velký dík od nás a od rodin s vážně nemocnými dětmi!

Již pomáhá 2 216 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

Vojtíšek, 4 roky, cystická fibróza

Malý Vojtíšek trpí nevyléčitelnou nemocí cystickou fibrózou. O nemoci se maminka dozvěděla brzy, po jeho narození, protože už několik let odebírají novorozencům z patičky kapku krve a testují, zda tuto nemoc nemají.

Jako většina maminek stejně nemocných dětí i maminka Vojtíška nikdy o této nemoci neslyšela. Dozvěděla se, že se cystické fibróze laicky říká “nemoc slaných dětí”, protože pot takto nemocných je mnohonásobně slanější, než u zdravých dětí. Maminka Vojtíška navíc zjistila, že se jedná o dědičně podmíněné onemocnění, které postihuje zejména dýchací a trávící ústrojí.

Projevuje se opakovanými infekcemi dýchacích cest, které postupně poškozují plíce. Nemocní dále špatně tráví potravu, protože jim nefunguje správně slinivka břišní, vylučující trávící enzymy. Proto je dostávají v tabletách, a navíc musejí dostávat vysoce kalorickou stravu. Při onemocnění cystickou fibrózou se v dýchacích cestách nemocným tvoří hustý hlen, ve kterém se dobře usídlují bakterie. Proto nemocní musejí několikrát denně inhalovat. Při zhoršení zdravotního stavu jedou na hospitalizaci do nemocnice, kde do žíly dostávají vysoké dávky antibiotik a při zhoršení dýchání je zapotřebí kyslíková terapie.

Nejhorší zprávou bylo, že se lidé s cystickou fibrózou dožívají přibližně 38 let. Samozřejmě to pro maminku byla velmi krutá rána, ale za podpory své rodiny se rozhodla, že si bude život s Vojtíškem užívat a nebude přemýšlet o tom, co bude dál. Tatínek Vojtíška nakonec rodinu opustil a maminka zůstala na všechno sama. A tak s láskou několikrát denně dezinfikuje celý byt, s Vojtíškem přes den pravidelně inhaluje a snaží se, aby byl co nejméně nemocný.

Nakonec se i na ni usmálo štěstí v podobě nového partnera, který jí velmi pomáhá. Dětem s cystickou fibrózou významně prospívá pobyt u moře, tam dokonce vlivem mořského vzduchu a slané vody nemusejí vůbec inhalovat. Na takový ozdravný pobyt, který by Vojtíškovi velmi pomohl, však rodina nemá dostatek financí.

Vojtíškovi a dalším dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234. Nebo zaslat SMS ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM mezera 30, 60 nebo 90 na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč). Anebo si můžete pomocí platební karty zakoupit virtuální srdíčko, min. za 30 Kč – pomáhat můžete zde.

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 4. 11. do 17. 11. 2019.

Zakupte si u pokladem samolepku ve tvaru srdce, za minimální hodnotu 30 Kč, a dejte své srdce dětem.

Toto srdce můžete dětem darovat také virtuálně prostřednictvím naší aplikace.

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 131 500 000 Kč.

Společnost Lidl hradí veškeré náklady s touto sbírkou spojené – trička pro prodejce, kasičky u pokladen, veškeré samolepky i všechny plakáty. Peníze od zákazníků tak v plné výši míří k nemocným dětem!

Lidl a Život dětem pomáhají už tradičně sbírkou Srdce dětem

Společnost Lidl už devět let pomáhá vážně nemocným dětem, vždy na podzim sbírkou Srdce dětem, ve spolupráci s o.p.s. Život dětem. Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu, ve všech prodejnách Lidl, zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více jak 3 662 nemocným dětem. Jsme skutečně nesmírně vděčni za mimořádnou podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i všem laskavým zákazníkům. Bez tohoto úžasného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla, společně se svými zákazníky, vážně nemocným dětem nádhernou částkou 131 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2018 se podařilo, pro nemocné děti, získat neuvěřitelných 30 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 28 557 850 Kč a společnost Lidl tuto nádhernou částku doplnila na rovných 30 miliónů korun. Všem opravdu co nejupřímněji děkujeme!

Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku už jako tradiční. Říká, že jejich zaměstnanci se už vždycky na sbírku těší a mají radost, s jakou důvěrou zákazníci sbírku přijímají. My jsme nesmírně za tuto ohromnou pomoc vděčni, je to neocenitelná pomoc pro všechny, kteří na laskavou pomoc od ostatních netrpělivě čekají.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější kompenzační pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky a také tolik důležité a pro děti potřebné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s