Sbírka Srdce dětem pomáhá mnoha stovkám nemocných dětí v celé České republice

V pondělí 31. října 2022 začíná ve všech prodejnách Lidl dnes už tradiční veřejná sbírka Srdce dětem na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Jejím pořadatelem je obecně prospěšná společnost Život dětem, která nemocným dětem pomáhá již 22 let.

Se sbírkou se budete v Lidlu potkávat až do 13. listopadu. Sbírka se koná již podvanácté a za tu dobu se podařilo zlepšit život 5 925 nemocným dětem a jejich rodinám.
I v tomto roce si můžete u pokladen obchodů zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč a přispět tak těm, kteří pomoc skutečně nezbytně potřebují. Jedná se o rodiny s vážně nemocnými dětmi, které vyžadují celodenní péči, takže rodina musí žít většinou pouze z jednoho platu. Bohužel se často stává, že na tuto péči, která je náročná jak fyzicky a psychicky, tak i finančně, zůstane jenom jeden z rodičů (většinou maminka) a dostává se tak do velmi svízelné, bezradné finanční situace. V dnešní náročné době je situace těchto rodin ještě složitější.
V roce 2021 se v rámci sbírky Srdce dětem podařilo získat pro nemocné děti neuvěřitelnou částku 43 miliony Kč. Rodiny všech obdarovaných vyjadřují v poděkování svůj vděk a nesmírnou úctu k lidem, kteří jsou ochotni pomoci těm nejpotřebnějším, dětem s nesmírně těžkým osudem. Dary ze sbírky Srdce dětem je povzbuzují v jejich nelehkém údělu a dávají jim naději, že na své trápení nejsou samy.
Prosíme, přijďte i tento rok do některé z prodejen Lidl a přispějte nemocným dětem zakoupením samolepky. Tu můžete nalepit do velkého srdce ve výloze a symbolicky tak zaplnit toto srdce malými srdíčky tak, že už nezbude žádné volné místo. Je to krásný symbol vzájemného pochopení a laskavé pomoci.
Za získané finanční prostředky zakoupí o. p. s. Život dětem v roce 2023 nejrůznější zdravotní a kompenzační pomůcky, které zdravotní pojišťovny hradí jen částečně nebo vůbec, dále velmi užitečné neurorehabilitační programy, a také osvědčené ozdravné pobyty.

https://www.givingtuesday.cz/sbirka-srdce-detem-pomaha-mnoha-stovkam-nemocnych-deti-v-cele-cr