ZOE 16. 11. – 22. 11. Menu

Jaký příběh vás nejvíce oslovil?

Každý týden vám ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem.
Sdílejte každý den svým kamarádům.

Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují.

Děkujeme, že se také zapojíte!

Podívejte se také na video ze sbírky Srdce dětem. Nemocné děti díky nákupům v prodejnách Lidl dostanou 20 000 000 Kč. Děkujeme, že jste se také zapojili!

Již pomáhá 2 561 uživatelů

Zpráva byla odeslána.

ZOE – spinální muskulární atrofie – 8 měsíců

Malou Zoinku, které je osm měsíců, si šťastná maminka odnesla domů čtvrtý den po porodu jako krásné, zdravé a usměvavé miminko. Když byly holčičce dva měsíce, zdálo se mamince, že nezvedá hlavičku jako jiná miminka, neotáčí se a nekope příliš nožičkami. Proto zašla za dětskou doktorkou, které ji odeslala na neurologické vyšetření a odtud byla poslána na odborné pracoviště v Praze. Po měsíci se rodiče dozvěděli, že mají přijet do pražské nemocnice bez malé Zoinky. Tady jim lékaři sdělili, že jejich malá holčička má spinální muskulární atrofii I. stupně, která se také říká spinální svalová atrofie.

Jde o velmi vážné, v kojeneckém věku velmi rychle se rozvíjející onemocnění motoneuronů, které odpovídají za vědomé pohyby svalů. Diagnóza bývá stanovena většinou ještě před dosažením šestého měsíce, ale již brzy po narození je často patrná výrazná svalová ochablost i dýchací potíže dítěte.

Zoinka v osmi měsících ještě kope nožičkami, ale rodiče nevědí, jak dlouho to bude zvládat. Dozvěděli se pouze, že jejich malé holčičce bude postupně oslabovat svalstvo a dýchání bude pro ni stále náročnější. Bohužel neví, jak dlouho s nimi jejich Zoinka bude.

Lékaři jim doporučili, aby s malou Zoinkou cvičili Vojtovu metodu, která je pro děti bolestivá, ale pomáhá posilovat svalstvo. Dobře vědí, že musejí svou holčičku chránit před každou infekcí dýchacích cest, protože ji může ohrozit na životě.

Děti s touto nevyléčitelnou nemocí jsou intelektuálně naprosto v pořádku, ani smysly nemají postižené. Dochází u nich k postupnému ubývání svalstva, a tedy schopnosti se pohybovat. Postiženy bývají nejprve dolní končetiny. Nemocní mívají dále potíže s polykáním, později i s dýcháním. Jednou z vážných a častých komplikací je dechová nedostatečnost, která se může stát i příčinou smrti.

Malá Zoinka potřebuje drahý přístroj, kterému se říká kašlací asistent. Tento přístroj jí bude pomáhat vykašlávat hleny. Pročišťuje dýchací cesty tím, že v nich vytváří přetlak, a poté náhle podtlak. Tato změna tlaku vede k rychlému vydechnutí a simuluje přirozený kašel. Po odsátí se dýchací cesty udržují ve zdravém stavu, a přístroj tak brání onemocnění.

Pomoci můžete libovolnou částkou na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234, nebo zasláním sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM na číslo 87777
(cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč)

Přijďte pomoci do prodejen Lidl

od 16. 11. do 29. 11. 2015.

Zakupte si samolepku za 30 Kč

Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 35 500 000 Kč.

Lidl a Život dětem pomáhají sbírkou Srdce dětem

Již pět let spolupracuje obchodní řetězec Lidl s organizací Život dětem. Sbírka Srdce dětem probíhá vždy na konci roku ve všech prodejnách Lidl prodejem samolepek za 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více než 500 nemocných dětí.

Společnost Lidl již přispěla společně se svými zákazníky na vážně nemocné děti částkou 35 500 000 Kč. V loňském roce byla vybrána rekordní částka, která přesáhla 12,5 milionů korun a společnost Lidl tuto částku navýšila na 14 milionů korun.

„Jsem rád, že jsme nalezli důvěryhodný projekt, ve kterém je možné využít sílu našich prodejen a přispět tak na dobrou věc a pomoci mnoha dětem zkvalitnit jejich nelehký život,“ říká Michal Farník, jednatel společnosti Lidl.

Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.

Získané finanční prostředky putují na úhradu jejich léčby, zdravotních a kompenzačních pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality života těchto dětí.

Lidl (logo)   Život dětem o.p.s.

Děkujeme, že nám pomáháte proměnit dětské slzy v úsměv.

Aktuální ročník | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015

webhosting,multihosting,domény
Tyto stránky jsou sponzorovány firmou ACTIVE 24.

(c) 2022 ŽIVOT DĚTEM o.p.s